şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • ben artık vereceğim paranın fotoğrafını taksiye binmeden önce çekiyorum. fotoğrafta konum bilgisi ve saat da belli oluyor.
  benzer şekilde aynı numarayı yapmaya kalkan taksi şoförüne polisi ara dedim. geri vites yaparak dur abi bir daha bakayım, abi sahte değilmiş deyip gazlayıp gitti.
  cin olmadan adam çarpmaya bayılan bu tiplerin başka bir numarası da verdiğin paranın eksik olduğu iddiasıdır. sen 50 tl verirsin, o 5 tl verdin der. ben yine çağıralım polisi tutanak tutturalım cepteki paraları sayalım deyince yine tornistan yapıyorlar.
  bir sabah uçağa yetişmek için bindiğim ve 20 tl tutan bir mesafe için yolculuğun sonunda 50 tl vermiştim. yolculuk sona erdi araçta para üstünü bekliyorum. adam iyi günler deyip beni postalanmaya çalışıyor, dedim para üstü vermeyecek misin? neyin para üstü dedi. fotoğrafını çektiğim parayı telefonda gösterdim bunun dedim. haa pardon abi deyip 30 tl'ye verdi.
  diyeceğim o ki, çalışma şartları zor olabilir. stresli olabilir ama haram para yeme meraklısı olmaları hakkını vermez. nadir de olsa efendi, aklı başında şoförlere de denk geliyorum kendilerine bol kazançlar dilerim.
  edit:imla
161 entry daha