aynı isimde "hekimoğlu" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
967 entry daha
 • şahane bir uyarlama. gregory house abd’de bir doktordur. ateş hekimoğlu türkiye’de bir doktordur. oradan buraya uyarlanırken bazı kısımlar aynı kalır bazıları değiştirilir bazı kısımlar da yerelleştirilir. orjinali ile alakası yok diye konuşan parlak zekalılara bakmayın izleyin. orjinalini isteyen açsın hdfilmsiksokizle.com’dan izlesin. benim gibi “böylesine zeki ve yaralı bir dahi karakterin olabildiğince türkiyelileşmiş bir yerel versiyonu nasıl konuşur, davranır, düşünür ve adım adım bulmaca çözer ve tüm bunları gerçeğe ve orjinaline olabildiğince sadık kalınmış bir tıp evreninde nasıl yapar?” merakıyla izlerseniz büyük keyif alırsınız.

  azıcık sevin lan şu hayatı. her boku eleştirerek nereye varacaksınız? azıcık hayatı sevin; eleştiri yerine sevilecek yanını görmeye çalışın.

  sabahtan akşama birbirine silah sıkan, kadınlara bağırılan, acıdan dramdan kulaklarından burunlarından kederli kan akan senaryolarla çekilmiş dizi kisvesi altında ortadoğulu kaderciliğiyle örülü dram oğlu trajediye boğulan bu millete adam dibine kadar teknik tıbbi terimlerle, temel sağlık bilgileriyle, safsatadan uzak bilimle akılla geliyorken; sen bütün bu olan biten içinden durduğu yer akla ve bilime en yakın olanını seçip acımasızca eleştirebiliyorsan kusura bakma malsın kardeşim.

  izleyin izlettirin. cgi canlandırmaların lisansı alınmış aynısı yayınlanıyor lan, azıcık kıymet bilin. türkiye gibi “karpuzu ortadan ikiye ayırdığında içindeki çekirdeklerin latin alfabesiyle allah kelimesini oluşturduğuna inanan insanların yaşadığı” ve bu güruhun hiç de azınlıkta olmadığı bir ülkede çok çok büyük bir cesaretle ana akım bir tv kanalında prime time’da yayınlanan bir dizide bir virüsün vücut içerisine nasıl ve hangi yollarla girdiğini, girdikten sonra vücut içerisindeki muhtelif dokulara nasıl tutunduğunu ve sonra da insanı hasta eden semptomları nasıl ortaya çıkardığını şiir gibi muhteşem grafiklerle anlatıyor adamlar. bunu eleştirecek bolluk nereden geliyor birader? biz başka ülkede mi dayak yiyoruz? bu ülkede prime time’da kafası düdüklü tencereye sıkışmış çocukları, birbirinin makatına kompresörle hava basan insanların haberlerini falan izliyor insanlar ana haber bültenlerinde.

  aklın ve bilimin yerine safsatanın, mugalatanın ve hurafenin prim yaptığı bu ülkede bu dizi; bu cahil bırakılmış gariban halkımız ve bizler gibi okumuş etmiş ve bu duruma isyan eden vicdanlı gençler için nimettir nimet. alın kucağınıza sarın sarmalayın.

  insaf.

  ekleme: “finally i have a case of lupus”. sırf bu sözü söylediği anı beklemeye bile değer lan gregoriciler.
221 entry daha