şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
361 entry daha
 • (bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz/#93157692)
  (bkz: sokak köpekleri itlaf edilsin/#96913293)

  "köpeksiz sokaklar istiyoruz" diye anırmak yerine, yerel yönetimlerin, devletin, stk'ların... bu konuya bütçe ayırıp kısırlaştırma ve düzgün barınakların inşasını sağlamaları için baskı oluşturmak.

  şu an, devletin/belediyelerin israflarının ve para harcadıkları saçma sapan konuların yanında bu inşa ve bakım çalışmalarına gereken kaynak komik derecede düşük. faka inatla bunun yapılmamasının nedeni, arkasına köpeksiz sokaklar istiyoruzcuları alan çomar tayfa tarafından oluşturulan "o kadar insan açken..." baskısı.

  bu adamlar, saçma sapan etkinliklere bütçe ayrılmasına, her yıl değiştirilen makam arabalarına, yandaşlara aktarılan paralara... ses çıkaramazlar, çünkü bir gün o kaymağı kendilerinin de yiyebileceklerini umarlar, ama iş hayvanlara harcanacak üç kuruşa gelinde hemen "o kadar insan açken..." tatavaları başlar, nasıl olsa arkalarında köpeksiz sokaklar istiyoruzcu orospu çocukları hazır. bu durum tabi ki yönetimlerin de işine geliyor, normal zamanlarda görmezden gelinen bu israflar, "o kadar insan açken..." jokeri kullanıldığında göze batıyor ve yönetimlerin acizlikleri ortaya çıkıyor.

  çomar olmadıkları halde, hayatında bir kere bile mevcut barınakların durumunu görmemiş tiplerin de, "köpekler barınaklara gönderilirse, onlar da kurtulur, biz de rahat ederiz" goygoyları vicdanlarını rahatlatmak için uydurdukları bir yalandan başka bir şey değil. bir sokak hayvanını mevcut barınaklardan 90%'ına göndermek itlaf etmekle aynı şey, oradaki ömrü de en fazla bir kaç ay.

  köpeksiz sokaklar istiyoruzcular, çomarlara arka çıkmak yerine, hayvanseverlerle birlikte yönetimler üzerinde baskı oluşturmaya çalışsalardı, bu sorun çoktan çözülürdü zaten.

  iki kuşak önceki dedesi çarıkla gezerken, bu konuda avrupa'yı örnek verip hayvanseverliği ortadoğululuk gibi göstermeye çalışan çakma şehirliler için aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan ben sıkıldım zaten, merak eden okur: #96930715
42 entry daha