şükela:  tümü | bugün
687 entry daha
  • bu ben değilim çünkü ben 25 yaşında başlamıştım. hem çalışıp hem de okumuştum. o yaşta üniversite okumak 18-19 yaşındakine benzemiyor. sınıf arkadaşların yaş olarak senden ufak bir de üzerine olgun bir insansan zaten arkadaşsız kalıyorsun. diğer yanda artık işe girmiş, düzen oturtmaya çalışan yaşıtların var. geç olması hiç olmamasından bin yüz elli dört kat daha iyidir.

    benim durum biraz farklıydı ikinci lisansımdı 27 yaşında mezun oldum vs. ama 22-23 yaşında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerim vardı geçen yıl. bu yıl hepsi de üniversiteli. bazen şartlar bunu gerektiriyor evet, 18 yaşında olduğun kadar umarsız bir şekilde üniversite okumuyorsun keşke o zaman okuyabilseydin evet ama o zaman olmadı şimdi oldu önemli olan bu. üniversite okumak maalesef bizim ülkemizde iyi şartlara sahip bir işinin olacağı hatta ve hatta normal bir işinin olacağı garantisini de vermiyor kabul ama neden okuyup meslek edinme şansını elinin tersiyle itesin ki? neden sadece para kazanabileceğin bir işin olmasıyla yetinesin? hem mesleğin olsa hem de yükselebileceğin bir işin? herkes bu kadar üniversite mezunuyken dayın ve sermayen yoksa ilerleyebileceğin nokta belli.

    velhasıl kelam geç kalmış bir insan değildir, herkes kendi zamanını yaşıyor. kimseye aldırma; bölüm değiştirip daha mı mutlu olacağına inanıyorsun, değiştir. lise mezunusun acaba bu yaştan sonra okunur mu diyorsun, oku. okunur kardeşim çok da güzel okunuyor dediğim insandır.
231 entry daha