şükela:  tümü | bugün
59 entry daha
  • bütün ortaokul hayatımın özetidir. yaşam pratiklerimi ve dinamiklerimi belirleyen muhtemelen en önemli şeydir. o zamanları düşünmemeye, ön bellekte tutmamaya o kadar özen gösteririm ki, zira insana en korunmasız dönemini yatılı okul ortamında akla hayale gelmeyecek şekillerde psikolojik ve fizyolojik olarak sürekli küçük düşürülerek geçirdiğinde eşek kadar adam olsa bile şu gün şu saatte bile hafakanlar bastırabiliyor. insanlara sırf bu yüzden belli bir mesafeden fazla yaklaşamıyorum, er geç suistimal edecektir ya da fırsatını bulduğunda ortaya alacaktır korkusuyla.

    hatta o insanlardan ikisi ile yıllar sonra karşılaştım iş hayatında. o kadar sıcaklar, o kadar yakınlardı ki gördüklerinde. onlar için hiçbir şey olan, akıllarında iz bile bırakmayan şeyler bunlar çünkü. çok istedim bağırmak, hayatımı mahvettiniz orospu çocukları diye ama yine küçük düşen ben olurdum, ironi böyle bir şey işte. onlar gibi sıcak davrandım , geçtim, bir daha aramadım konuşmadım, üç kez davetlerini kibarca reddettim, geçtim.

    yaşamayanın anlamayacağı bir sıkıntıdır bu. bir arkadaş çok güzel özetlemiş, çok içe dönüklerle çok dışa dönüklere değil, sessiz ama gururlu çocuklara vurur bu piyango.
71 entry daha