şükela:  tümü | bugün
148 entry daha
 • son zamanlarda bizleri endişelendirmeye başlayan corona virüsü ile beraber birçok salgın filminin de tekrar gündem olduğunu gördüm ki bunlardan birisi de contagion.
  bu film ne zamandır listemdeydi; ancak sürekli ertelemekteydim. bugün izleme kararı aldım ve iyi ki izlemişim. son zamanlardaki endişe verici salgın haberlerinden sonra, bu film bana belgesel gibi geldi.
  film, hayali bir salgın sürecini çok fazla ayrıntıya girmeden bizlere akılda kalıcı bir şekilde sunuyor diyebilirim. özellikle devletlerin, önemli kuruluşların, gazetecilerin tepkilerini çok güzel işlemiş, buna ek olarak biliminsanlarının fedakarlıkları da ayrı bir konu, tabii ki.
  beni en çok etkileyen sahne ise filmin sonundaki yaklaşık o 2 dakikalık sahneydi. kesinlikle herkese önerebileceğim bir film, an itibariyle.

  --- spoiler ---

  anlamadığım bir nokta var: yarasa olayı. yarasa aracılığıyla virüs yayılması beklenen bir şey mi yani? çünkü corona virüsü için de yılan-yarasa karışımı diyorlar. filmdeki kurguyla denk gelmesi tamamen tesadüftür herhalde diye düşünüyorum ama aydınlanmak da isterdim bu konuyla ilgili.

  --- spoiler ---
182 entry daha