şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
7202 entry daha
 • en büyük hatası ; stand up komedileriyle, kendi deyimiyle ‘komediden uzak’ filmleri aynı kefeye koyup seyircinin beğenmesini beklemek.sağda solda ‘cem yılmaz bitmiş artık’ eleştirileri aslında onun stand up gösterilerine değil,yeni tarz film girişimlerine.’ee herkes farkında bunun zaten’ diyebilirsiniz ama kendisi kesinlikle farkında değil.

  eser yenenler show’daki ifadesine bakarsanız(2. dakika 50. saniyeden itibaren)

  https://m.youtube.com/watch?v=pxjiddubd5a

  ‘hem filmimi beğenmediklerini bana söylüyorlar hem de bilet alıp komedi gösterime gelmişler’ gibi birşey söylüyor.

  bu noktada normalde şöyle bir sonuç çıkarması gerekir:

  -ulan burda osursam yerlere yatacak kadar beni seven insanlar bile karşıma geçmiş filmimin kötü olduğunu söylüyor.demek ki hakikaten kötü veya onlara hitap etmiyor.

  fakat kendisi,karakomik filmleri sevmeyenlerin ,komedi gösterisine gelmesini oldukça komik bulmuş.yani cem yılmaz’ı ya hep tam seveceğiz ya da hiç izlemeyeceğiz.

  cem yılmaz sanat yapan bir adam.çalışma alanını değiştirmese bile farklı performanslarını beğenmememiz doğal ki kendisinin de ifade ettiği üzere o komedi çizgisinden çıkıp farklı alana girdi.eleştirilmesi gayet doğal yani.

  evet malesef kendisi böyle düşünüyor hatta ilk karakomik filmlerde twitter’da gelen bir eleştiriye ‘benim seyircim değil:)’ demişti.

  https://mobile.twitter.com/…tus/1185495534108336128

  senin seyircin veya değil gibi bir durum yok abi.ben evde temizlik yaparken vs her zaman arkada fundamentals veya eskilerden birşey olur.kemal sunal filmleri gibi de bin kere izlesem/dinlesem sıkılmam,su gibi geçer zaman.şu yazdığıma da bakabilirsin
  #100734811

  film öncesi katıldığın programlarda bile hafif gösteri tadı var ve bayılarak izliyorum.ama muhtemelen filme gitmem.demek istediğim bu yani.

  şu kafadan çık artık lütfen abi.

  gerçi o cevap verdiğin twit’in altına gelen yorumlar buna hiç yardımcı olmuyor.

  https://mobile.twitter.com/…185305601242554368?s=19

  ‘cem yılmaz 3 saat burnunu karıştırsın izlerim’ gibi yorumlar geldikçe bu kafadan çıkman zor ama bunu devam ettirdikçe de ‘senin seyircin’ sürekli azalmaya devam edecek.

  not:yeni stand up gösterilerini heyecanla bekleyen bir sevenin.
1655 entry daha