şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
 • son yılların en anlamsız, en beklentisiz ve en önemsiz yılı olmaya aday tören.

  önce recording academy başkanı deborah dugan'ın görevine son verildiği haberi geldi. dugan 46 sayfalık bir suçlamayla birçok taciz iddiası ortaya attı. sosyal medyada çoğu kişi taciz skandallarına odaklanacağına abuk subuk kısma odaklanıp "grammy hile yapmasaydı aşığı olduğum ve taptığım şarkıcı sekseninci grammy ödülünü kazanacaktı" diye dolaşmaya başladı. tüm tecavüz iddialarının üzerini daha da örttüler. üstelik hiç kimse 46 sayfalık iddianamenin bir sayfasını bile okumadığı için şarkıcıların fan hesaplarının uyduma iddiaları aldı başını gitti. dugan'ın iddialarını ciddiye alıp taciz için recording academy'ye hesap soracaklarına "tapmakla meşgul olduğum şarkıcıya ödülünü verin!1!!11!!!1" demeye başladılar ki bu durumu daha kötü hale getirdi. zira grammy'nin meşruluğunu bir kez daha onayladılar (tabii ki farkında değiller).

  ardından kobe bryant haberi geldi. ne bu akşamki spor müsabakalarının ve super bowl öncesi etkinliklerin bir anlamı kaldı ne de grammy'nin. üstelik grammy ödülleri, staples center'da yani lakers'ın sahasında düzenleniyor. insanlar saygılarını sunmak için akın akın staples center'a giderken içeride eğlence olmasına ne derler, bilmem.

  dahası, gecede sergilenecek olan performanslar gerçekten rezalet. büyük isimler katılmayı reddetti, bazıları taciz iddialarından sonra performansını bile geri çekti. geriye bu yıl adından sıkça söz ettiren genç isimler ve pek bilinmeyen şarkıcılar kaldı. ancak rezalet bununla bitmiyor. bu gece 10 (on!) şarkıcı bir araya gelip grammy ödülleri'nin prodüktörü ken ehrlich'e tribute sunacaklar. bu adam yıllardır grammy'deki yozlaşma iddialarının bir numaralı ismi. bizzat deborah dugan'ın iddiasına göre sırf bir şarkının grammy sahnesinde sergilenmesi için hakkı olan adaylığı çıkarıp o şarkıyı aday eden biri. her şey bir yana, bu adam ölmedi. başına bir şey gelmedi. felaket falan yaşamadı. kendisinin prodüktörlüğünü üstlendiği ödül töreninde kendisine saygı gösterisi ayarlıyor. şaka falan herhalde. başka hangi törende iş başında göre yapan prodüktöre saygı gösterisi yapılmıştır? var mı böyle bir şey? hadi yönetmen, kurucu falan olur anlarım. prodüktöre saygı sunumu nedir? birisi bunu açıklayabilir mi?

  prince için bir tribute var. adam öleli dört yıl olmuş.

  bolca düet ve performans içeren törende yaklaşık 90 daldan dokuzunu bile esas törende açıklamayacaklar.

  bu geceki tören pek bir şey vadetmiyor.
10 entry daha

hesabın var mı? giriş yap