şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • bazı sorunlu kadınların zorda kaldığında kullandığı bir koruma mekanizmasıdır. bilinen en önemli taktiklerden biri istediğini elde edemediği zaman karşı tarafı tacizle veya amsalaklıkla suçlamasıdır. böylece düşük özgüvenini yükseltmek için kendi küçük aklınca sizi küçümser, değerinizi alçaltmaya çalışır.

  akıllı bir erkek bundan etkilenmez, geri adım atmaz ve suçlamaları kabul etmez. dostoyveski'nin güzel bir lafı vardır:
  ‘’insanın yaptığı yanlışlardan en büyüğü başkaları karşısında gülünç olmaktan korkmasıdır.’’

  bu tip kadınlar reddedildiği, engellendiği, suçlandığı zaman bunu hazmedemez. belaltı vurur. size bağırır, suçlar. bu da yetmez, herkesin görebileceği, duyabileceği şekilde kamuoyundan yalanlarla destek ister; karalar, iftira dolu, iğrenç bilgiler yayar. genellikle bunlar asılsızdır. tanımadığınız kadın sizi tacizle suçlayabilirken, sevgiliniz olmuş kadın sizi birilerine dövdürmeye çalışabilir. mesela şöyle başıklar görmek çok şaşırtıcı değil ve bunu doğrular nitelikte:
  (bkz: tanışma mesajı atan erkeği ifşa eden kadın)

  bir ara ekşisözlükte de tanık olduğum, bana gelen mesajlardan da derleme yapacağım. mesela şurada bir örneği mevcut. buradaki arkadaş özellikle böyle kadınları avlayıp, sonra ifşa ediyor.
  para avcısı kadının ifşası

  --- spoiler ---

  kısaca özet geçeyim: lamborghinisi olan bu arkadaş, bir kadından yardım istiyor, kadın önce çekimser sonra arabayı görünce yardıma koşuyor. arkadaş da "o zaman bir ara bir şey içelim, buralarda yeniyim diyor ama sevgilin varsa saygı duyarım" diyor. kadın da var ama ciddi değil filan diyor. arkadaş da sen para avcısı bir kadınsın diyince, kadın çıldırıyor ve hemen "shamin tactics"e geçip, adamı suçlamaya, kendini aklamaya çalışıyor. taciz etti, özel mülke tecavüz etti diye polis çağırıyor.

  sonuç olarak polis başta adama kötü davransa da sonunda kadının haksız olduğumu görüp, kadına evet para avcısıymışsın diyor ve adamı serbest bırakıyor.
  --- spoiler ---

  bence tanımadığınız her kadına dikkatli olun, "kendi istiyor olsa bile" her şey iyi giderken, flört amaçlı 1-2 cinsel ima sonunda tacizle suçlanabilirsiniz. -sanki bir erkekle bir kadının buluşması sadece arkadaşlık adına olması gerekiyormuş gibi- sapık muamelesi yapabilir. çünkü çarpık bilincinde bütün erkekler ona tecavüz etmek istemektedir, seks ise ayıp bir şeydir. gerekirse kötü olun ama arzu oluştuğunda ona hala arkadaşça yaklaşan "iyi adam" olmayın. yine dostoyevski'den gelsin:

  "iyi adamlar yalnızlıktan ölüyor, iyi kadınlar ise kötü adamların balkonundan gökyüzüne bakarken..."

  tabii ki sizi bu yüzden suçlayabilecek bir kadınla da birlikte olmamalısınız. seks en temel arzudur ve ayıp değildir. ayıp olan: zorlama, taciz ve suçlamadır. rollo tomassi'nin dediği gibi:

  "seks partnerler arasında spontane gerçekleşeyen kimyasal bir reaksiyondur. pazarlığa tabii bir proses değildir."

  bir kadın basit flörtte bile bunları yapabiliyorsa "ne anlattığınız önemsiz... oysa ki ona bir şey yapmadınız, sizi suçluyorsa muhtemelen geçmiş travmaları yüzünden böyle yapıyordur, obsesiftir." ne demiştik?
  (bkz: tartışmanın gereksiz olduğu insan tipi/@karanlikruya)

  sonra ne olur? buluşursunuz, bir şey yer-içersiniz, üstüne hesap da size kalır. bu düşünce her şeyin göstergesi. bununla ilgili güzel bir entry vardı, zamanında debeye girmişti. bulamadım ama kabaca şöyleydi:

  --- spoiler ---

  bunlar ilk defa buluşuyor. kız oldukça kaba, daha elindeki içkiyi bitirmeden, başkasını istiyor, bir de hepsi pahalı içkiler. yemek söylüyor ama yemiyor. buluşma boyunca telefon elinde takılıyor. sonunda hesap ödemeye geliyor iş. adam kadınla kesinlikle yakınlaşmıyor ve hesabı öderken kendi ne yiyip-içtiyse ödüyor, gerisini hanımefendiden alacaksınız diyor. kadın adamın x5 katı alkolü sipariş edip içmemiş bile. tabii kadın şaşırıp kalıyor. bence böylelerine az bile.

  *edit1: sağolsun, bir arkadaş hatırlayıp hemen gönderdi. orjinali:
  (bkz: bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar/@tanriya allah diyen cocuk)
  --- spoiler ---

  yakın süreçte yine böyle bir olay vardı mesela:
  tweet utandırma taktiği sonunda adam kavgaya giriyor

  adam haklı ama yine dayak yiyor. unutmayın ki bir kadının en iyi savunucusu yine bir başka adamdır. kendi gücünün yetmediği yerde başka bir erkeği devreye sokar.

  özet olarak utandırma taktiklerine uygulayan bir kadın varsa acımayın derim. çünkü buna manipülasyon denir. manipülasyonun amacı "kendi düşüncelerindeki sizin ne olduğunuzu size dayatmaktır." siz bu dayatmanın farkında olursanız kurşun geçirmezsiniz.
2 entry daha

hesabın var mı? giriş yap