şükela:  tümü | bugün
128 entry daha
  • yaşadığım üzücü bir olayı aklıma getiren başlık.

    sınıfımda eşcinsel olduğu gerek hareketleri gerek konuşmaları ile bariz olan bir öğrencim vardı. bir gün bana gelip, "öğretmenim,bunu bir tek size söyleyebilirim, ben gayim" dedi. ben de bunun normal olduğunu ancak bulunduğumuz ülkenin gerçekleri ile yüzleşmesi gerektiğini ve arkadaşlarının bu durumu öğrendiğinde göreceği acımasız muameleyi aktardım ve en azından liseye başlayana kadar bunu çok dillendirmemesini söyledim, çünkü başına her şey gelebilirdi ve geldi de.

    bir gün bana şöyle bir mesaj attı; "öğretmenim, kendi hayatımı kendim mahvettim, artık yaşamak istemiyorum,kimsenin yüzüne bakamam. bana lütfen yardım edin". apar topar aradım, okulda arkadaşlarından birine bu durumdan bahsedince hızla yayılmış olay ve muhtemelen çocuklardan biri de evde muhabbetini yapmış ve öğrencilerden birinin evli, çocukları olan 26 yaşındaki kuzeni çocuğun numarasını istemiş, ben onu arayıp konuşur, yolundan çeviririm demiş. sonrasında önce 13 yaşındaki öğrencimi "ailene gider eşcinsel olduğunu söylerim, evini, adresini biliyorum, bana çıplak fotoğraflarını göndereceksin" diye tehdit edip fotoğraflarını almış, sonraki adım olarak da "pazar günü evime gelip benimle birlikte olacaksın yoksa fotoğraflarını porno sitelerine yüklerim" diyerek köşeye sıkıştırmış. son anda aklına tek çare olarak ben gelmişim ve bana üstte bahsettiğim mesajı atmış.

    sonrasında ne mi oldu? önce tutanakları tuttum, sonra adliyeye gittim, geçen ay mahkemesi görüldü, dava yine ertelendi, ülkemizde siber tacizin önemi ne ki? babasına, ailesine nasıl söyleyeceğim diye korkarak konuşurken babası birden "hocam ben şoförüm, bu istanbul'un kahrını oğlum için çekiyorum, trafiğin içinde boğuşuyorum. taştan da olsa çamurdan da olsa benim oğlumdur, ben onu her haliyle kabul ederim" dedi ve bana sarılarak ağladı. işte o zaman umut var dedim be sözlük. ilkokul mezunu ve dindar bir adam bile kabul ediyorsa yavaş yavaş bu ülkede bir şeyler değişiyor demektir.
66 entry daha