şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
2169 entry daha
 • bakın yalvarırım okuyun. al-satçı ve galerici suçlanıyor bu başlıkta genelde. ben çok daha fevkalade bir sebep paylaşacağım sizle.

  kısa süre önce şunu yazmıştım.(bkz: #98528788) aşağıya geçmeden okumanız gerek.

  dinle bak.

  geçenlerde telefonum çaldı, eski bir komşumuz arıyor. açtım, biraz hoşbeş filan derken, "hayırdır abi? " dedim.

  bu komşumuzun bir arkadaşı (x bey olsun adı), yukarıda verdiğim entry'deki eski arabamızı, benim sattığım kişiden almış. bak cümbüşe gel şimdi:)

  benden alan yavşak al-satçı, arabaya güzel bir boya çektirip, o kadar şeyi eksik söyleyip koymuştu tekrar siteye ve çok kısa bir süre içinde satılmıştı tekrar bizim yadigar.

  x bey ilanı görünce, anında arabayı görmeye gidip, beğenip, kaporayı vermiş. bir ekspere götürmüşler, 3 parça boya bir parça değişen demiş eksper efendi. motor da iyi filan deyince bu gaza gelip almış direk arabayı. ha bu arada x bey seçmiş eksperi.

  (burada eksperler ile alakalı bir not açayım. ikinci el piyasasının içinde olan tüm galericiler, al-satçılar ve eksperler birbirini tanır genelde. yani tarcanlar gibi çalışmaz her yer. bu üç grup da birbirinden ekmek yer. )

  neyse. x abimiz mutlu mesut aracını aldıktan bir süre sonra eski komşumuzu ziyaret edince, bizim komşu demiş ki "oo hayırlı olsun x efendi, bu bizim drogo'nun babasının arabasıydı." x bey plakayı değiştirmediği için tanımış komşumuz.

  kaça aldın, nasıl oldu filan derken, bu x abimiz demiş ki, "ya şu drogoyu bir arasan da, en azından bizim bilmediğimiz bir şey varsa söylesin. içimiz rahat eder."

  noldu sonra? ben bu adama biraz acıyarak, biraz da gülerek sel olayını, tüm değişenleri, patlak airbagi, döşemelerin boku yediğini filan anlattım.

  adam önce "yapma yaa.. ama eksperde niye çıkmadı bunlar? ama satan kişi bunları söylemedi bize?" ile başladı, sonra hayatımda hiç duymadığım orijinal küfürlerle devam etti. ama nasıl saydırıyor al satçıya...

  "düzenbaz şerefsizler. ahlaksızlar. hakkım haram zıkkım olsun" filan da ekliyor sık sık. ben de "abi üzme artık kendini olan olmuş, motor çok temiz en azından." filan diye adama moral vermeye çalışıyorum. "sikeyim motoru" diyor. ne dicek başka zaten? :)

  bakın esas olay bu değil yalnız. bu komik kısmı çünkü. aperatif sadece.

  şimdi asıl trajik sahneye geçiyoruz. şahsen benim, bu milletin neden iflah olmayacağını anladığım o inanması güç sahneye.

  bu telefon konuşmasından yalnızca 2 gün sonrası...

  x bey aracı siteye koymuş.

  "yalnızca 3 parça boya 1 parça değişen dışında nokta hatasız. alan dua eder."

  bonus: üstelik aldığı fiyatın tam 6 bin lira fazlasına koymuş aracı.

  alın size piyasa :)
8923 entry daha