şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • yorgunluktan kaynaklı dil sürçmesini dile dolamak nedir. daha akpartinin adı yokken dışişlerine girmiş bir bürokrat. paraşütle gelmemiş, yani bir merve kavakçı yada sair yandaşlar gibi değil. iktidar değişse yerinden olmayacak usül erkan bilen nadir bürokratlardan. fetöcü yada müzmin cahil muhaliflerin dillerine dolamayacağı kadar başarıları ortadadır.

    hiç unutmam 17 ağustos depreminde bir grup arkadaşla kocaeline yardıma gitmiştik. yardıma gelen ekipler vilayetin önünde konuşlanmış görev bekliyorduk. bir ara bi nümayiş oldu. kalabalık hareketlendi. korumalar vs ortalarında bir adam. yanımızda ki çadırda japon ekipler vardı. sonradan vali olduğunu anladığımız bir adam yanında ki büyükbaş efendiyi dışişleri bakan müsteşarımız bilmem kim diye takdim etti. lakin japon’lar türkçe bilecek halleri yok. bizim müsteşar efendi “velkam efendim velkam” yahu ingilizce bilen yok mu demez mi. vali de bize bakıyor yalvaran gözlerle.

    yani ecevit hükümetinin dışişleri müsteşarını da gördük bu vesileyle. o yüzden mal bulmuş mağribi gibi bir dil sürçmesini dilinize dolamadan yüz kere düşünün derim.
8 entry daha