şükela:  tümü | bugün
1232 entry daha
 • s03e03 ile efsane geri dönmüştür (tanıma gel).

  --- spoiler ---

  locke'un keşif çadırında gördükleri ve boone'un söyledikleri kanımca bize oldukça ilginç ipuçları vermiştir. peki nedir bunlar? bakalım:

  1) locke ada sınırları dışına çıktığı anda tekrar tekerlekli sandalyesine geri dönecek. herkes gibi ada da locke'u kullanıyor (flashbackler bunu açıkça gösteriyor). o bunun farkına vardığında sanırım iş işten çoktan geçmiş olacak (kendisi için).
  2) jack havaalanında (yani adada) güvenlikten (others) geçmek üzereyken benjamin tarafından aranıyor. s03e02'de benjamin'in jack'e sunduğu teklifi hatırlayarak şunu söyleyebiliriz: jack büyük bir ihtimalle bu teklifi kabul edecek (büyük bir ihtimalle diyorum çünkü benjamin'in jack'i araması henüz bitmemişti. jack bir cinlik düşünüyor olabilir, tıpkı benjamin'in düşündüğü gibi). bunun da 2 nedeni olabilir: a) kate ve sawyer'ı bularak others'ın elinden kurtulmayı planlıyor. b) others'a katılıp adadan kurtulmayı planlıyor (bu bencilce bir davranış olur adadaki genel jack profiline bakacak olursak).
  3) benjamin'in jack'ten sonraki hedefleri kate ve sawyer olacak. benjamin bir ibnelik düşünüyor ama ne? (ne mi? ben ne bileyim amına koyim! millete yem atıp duruyor hırbo) ha bu arada kate ile sawyer da mercimeği fırına verecek anlaşılan (gitti güzelim hatun ühühü).
  4) bu adadan çıkmanın yolu benjamin (güvenlik görevlisi), desmond (pilot) ve hurley'den (bu da görevli işte sıradaki mıradaki diyor takılıyor orada) geçiyor. ulan yoksa desmond ve hurley ile others arasında bir bağ mı var? (hassiktir!)
  5) charlie en sonunda claire'i kafalayacak. başka da bir cacık olmaz zaten o adamdan (oehh).
  6) sayid, sun ile jin'in ilişkisine elini değil resmen ayağını sokmuş (şaka lan şaka). boone'un sayid için "o biliyor" demesi var bir de (yeter ulan kafam sikildi düşünmüyorum).

  edit 1: kermitz beni uyardı, boone sayid için "he got it" yani "o anlıyor/kavrıyor" demiş (lan hakkaten de öyle demiş! ne biçim çeviriyorsunuz ulan sayın çevirmenler?!).
  edit 2: xifetotec sayid meselesini çözmüş. sayid, sun ile jin arasındaki çalkantılı ilişkiyi rayına oturtacak (bu adamın başka işi gücü yok mu ya? titre ve kendine gel mr. torturer!).

  --- spoiler ---
12862 entry daha