şükela:  tümü | bugün
612 entry daha
  • oyuncudan bağımsız en iyi senaryo, en iyi film ve en iyi yönetmen alanında oscar alarak tarihe geçmiş film. salt ilk yabancı film olarak en iyi film oscarının yanında bu anlamda da bir çığır açmıştır. zira oyuncuları ödül almadan hat trick yapan bir film oscar tarihinde yok.

    zamanın ötesinden edit:

    değerli yazar arkadaşım @maldini uyardı ve bilgisiyle beni tekdüz etti :) pazar günü geç seansta izleyip sabah bu tabloyu görünce analiz yapmadan fazla gaza gelmişiz demek ki :)

    entry'nize zıt bilgiler mevcut. oyuncularından ödül almadan üçleme yapan filme, birdman örnek verilebilir. inarritu, parasite'daki gibi yapımcı, yönetmen ve senaryo ödülü almıştı. hadi diyelim ki, yine de birdman'de michael keaton, edward norton ve emma stone aday olmuşlardı. the lord of the rings, the return of the king'de hiç bir oyunculuk adaylığı yok. peter jackson bu filmde yapımcı, yönetmen ve senaryoda oscar alarak sizin tabirinizle hat trick yapmıştı. yazdığınız entry'niz, yabancı film olarak en iyi filmi alması dışında hatalı. düzeltirseniz sevinirim.

    tekrar teşekkürler maldini aydınlattığın için bizleri.
393 entry daha
hesabın var mı? giriş yap