şükela:  tümü | bugün
404 entry daha
 • 1977 yılında vizyona girmiş ve bence türk sinemasında yapılmış en sağlam filmlerden birisi olan filmdir. başrollerini kemal sunal, şener şen, ayşen gruda, ihsan yüce gibi dev isimler paylaşmaktadır. ayrıca erdal özyağcılar ve ilyas salman gibi isimleri de yan rollerde görmekteyiz. film, bir belediye çöpçüsünün temizlikçi kıza aşık olmasının ardından gelen olayları anlatmakta aslında.

  filmin müziği de çok hoştur. 1972 senesinde özdemir erdoğan'ın çıkarttığı bir plakla birlikte tanıtılmış ve yayımlanmış bir parçadır. 1977 yılında çekilen bu filme de farklı bir versiyonda olsa da eşlik etmiştir. gurbet şarkısı ile ilgili etnrymi #101690632 numaralı yazımdan okuyabilirsiniz.

  çöpçüler kralı'nın film müziğini dinlemek için buraya,
  şarkının orijinali olan özdemir erdoğan parçası gurbet'i dinlemek için buraya bakabilirsiniz.

  --- spoiler ---

  aslında film gerçek aşkın ne durumlara geldiğini, bir tarafta saf bir sevgi varken diğer tarafta sırf zabıta amiri diye kızı o'na vermek isteyen bir ailenin olduğunu anlatıyor. normalde böyle filmlerde kız da o gerçekten seven erkeğe gitmek ister; ancak ayşen gruda'nın büyük bir başarıyla canlandırdığı hacer karakteri de paragöz bir insan. önce zabıta amiri diye şener şen'in canlandırdığı şakir karakteriyle evlenmek istedi, sonra sırf o'nu kıskandırmak ve işi ciddiye bindirmek için apti'ye gönlünü vermiş gibi yaptı ve apti de ünlenince bu sefer o'nun aşkından yataklara düştü. ancak ortada bir şey vardı ki apti dışında hiç kimse gerçekten sevmiyordu. herkesin bir çıkarı ya da isteği mevcuttu.

  tabii sonunda yine apti belki de mutlu olabileceği bir başka kızı buluyor, seviyor. gerçi biz bu hikayenin sonunu göremiyoruz ama belki apti de mutluluğu bulabiliyordur.

  --- spoiler ---

  bu muazzam filmi arzu film'in youtube sayfasından izlemek için buraya bakabilirsiniz: çöpçüler kralı emir erdoğan
6 entry daha