şükela:  tümü | bugün
231 entry daha
 • -boyoz ve bomba diye kakalanan 2 gıdası var, alavara da buna dahil.
  -insanları sürekli içme derdinde, kolonileşmeden ve içmeden eğlenmenin imkanı yok.
  -kordon diye atıp tutulan yerde çok fazla fuzuli hırsızlık olayları oluyor ve yakındaki gecekondu semti yüzünden 10 yaşındaki velet bile size hadsiz saygısızlıklar yapıyor bir anda kendinizi bağcılar'daki mahallenin izbe bir sokak köşesinde zannediyorsunuz.
  -ayrıca polisi vasıfsız, sıfır iş yapıyor. sizin korkmadığınız adamdan kendi korkuyor.
  -dedikleri gibi iş yok, burası ancak 28 yaş ve üzeri olup da kenarda bir liman arayanlar için yatırımlık bir yerdir. ah ömrüm boyunca burda kalayım, keşke burada doğup burada ölseydim denilen bir yer değil.
  -insanları faydalı olmamakla birlikte kimse ama hiçkimse yardımsever değil. herkes kendi işinde, yolunda, çıkarcı ve bencil.
  -hepsine gitmedim ama bar diye adlandırılan yerler cüce evleri gibi, göt kadar yerleri bar yapmışlar. ayrıca ücretsiz yapılan etkinlikler, "ücretsiz" bir hizmet nasıl oluyorsa ancak o kalitede.
  -otostop çekmek istediğiniz zaman bile duran araba yok, duran araba da medeni geçinen içi zift dolu ağzı pis abazanlardan çıkıyor.
  -ergeni fazla, uçkuru düşük, kaliteli insan hak getire.
  -hiç olup da kendini bir göstermek isteyen vasıfsız, işsizlerin prim yaptığı yerdir.
  -tıpkı övünülecek bir seviyede olmadığı halde övülen şehri gibi.
  -gece vakti gezmeyi bırak, meşhur caddede gitar çalıp şarkı söyleyecek olsanız size şarkı tekrarlattırmak isteyen sarhoşların silah çekme ihtimali var.
  -ve evet iş yok. yağmur yağdığında etrafın sel olduğunu da kendi gözlerimle gördüm. konum olarak güzel yer ama denilen gibi batırıp, daha bok bir hale getiremezmişiz. köy möy hikaye.
  -sabahın 8'inde kapıda kalırsanız yoldan geçen yaşlı insanlar durduk yere sizi "eskort" sanıp "cıkcıkcıkcık" yapıp geçiyorlar. ağustos ayında üstünüzde tişört ve şort olmasına rağmen sadece.
  -he he, evet, medeni şehir. kesin(!)
  -gelişememiş, yobaz, şehrimsi bir köy/gecekondu yeridir. eğer üniversiteleri ve genç nüfusu, turisti olmasaydı hatta denizi de silseydik konya'dan farkı kalmazdı.
99 entry daha