şükela:  tümü | bugün
233 entry daha
  • adam o kadar nefret doluki bir şehiri sadece kıskançlığıdan ve orada yaşayamadığından yermekten keyif kalıyor. yıllardır izmir'de ikame ediyorum ben bu adam kadar uzunca düşünmedim bu şehiri.

    kordon'dan girmişler, boyozdan çıkmışlar yermek için. lan boyoz boyoz. evinde yapabileceğin hamurdan yağlı bir şey işte. adam bunun üzerinden izmir'e nefret kusuyor. hayır zeka geriliği var diyeceğim zeka gerisi insanlara hakaret olacak. kordon'da keza öyle. bak yemin ederim binlerce kez gitmişimdir. biranı alırsın, çember kurarsın iki makara sohbet yapar evinin yolunu tutarsın lan. adam öyle analizler kasmış ki okurken hayretler içinde kaldım.

    bak dostum kıskançlığını ve nefretini bir kenara bırak. merak etme burda kızlar teklif etmiyor. normal bir şehir izmir. burada kimse alkolik değil. kadınlar bikinileriyle gezmiyor sokakta. insanlar genelde izban veya özel aracıyla işlerine gidiyorlar sonra evlerine gelip survivor izliyorlar. yağmur yağınca etraf su oluyor evet. körfez'de çok sıcakta az biraz kokuyor. rahatladın mı?

    alsancak, bostanlı, yalı, bornova ve inciraltı merkezdeki popüler yerler. izmir insanıda normal bir şekilde çıkıp arkadaşlarıyla falan görüşüyorlar ve buraları tercih ediyorlar. senin yaşadığın sikko istanbul'dan veya anadolu şehrinden tek farkı ise haftasonu ve tatillerde onlarca kaçamak yapmak için şirin kasabası var. sen avm'de defacto'yu gezerken biz sığacık, foça, çeşme, urla veya çandarlı'da kafamızı dinliyoruz, temiz hava alıyoruz.

    şimdi bsg.
97 entry daha