şükela:  tümü | bugün
234 entry daha
 • yapısal sorunlar ve hatta direk yapının ta kendisi.arkadaş siz buna ev mi diyorsunuz.5 metre kare oda yapıyorlar 50 metrekare salon var.bu odaya dolap yatak masa konmayacak mı.küçücük odalarda yaşamak size gecekondu hayatının verdiği bir miras mı ? yoksa kollektif hayatı bu kadar benimsediniz de salon dışında hiç vakit geçirmiyor musunuz ?

  insanlarının düşünce yapısına da değineceğim.bazı şeylerin reklamını yapmaktan mı hoşlanıyorlar yoksa bir şeye odaklanırken diğer önem taşıyan konuları unutuyorlar mı bilmiyorum.bunu çözecek kadar çok kalmadım izmir'de.örneğin; sokaklarda çöp kutusu bulamazsınız ama her yer köpek maması kabı dolu.ve sadece köpek maması kabı, kediler için bile değil.çöplerin sokaklara atılıp belediye hizmetlilerinin insan üstü çalıştırılmasına mı yanayım,kedilerin hiç planlarına dahil edilmemesine mi yoksa amaçsız köpek sevgilerine mi ?

  arkadaş birde çok kozmopolit.tamam eyvallah bu güzel bir şey fakat bu kozmopolit yapıyı oluşturan ve yerli olmayan bireylerin yüzde 99'u illegal işlerle o kadar ilişkili ki.ya hırsız ya zamanında adam yaralamış ya dolandırıcı.bütün yabancıların en sivri en sıkıntılıları bu izmir'i mesken etmiş gibi.ben uzun süre hatay'da yaşadım.oranında kozmopolit bir yapısı var ama bu kadar sorun çıkarmıyorlar.

  son olarak ta yemek kültürleri o kadar boş ki bir şeylerde ünleneceğiz diye sadece pastanecilikte bir şeyler yapabilmeyi başarmışlar.sadece poaça türü hamur işlerinde bir şeyler yapmaya çalışıyorlar fakat onuda belli başlı yerler yapabiliyor sadece.arkadaş bomba diye bir şey yapmışlar, kapital sistemin çağdaş insanlığın önüne kahvaltılık diye iteleyip cebindeki parayı en az maliyetle sömürdükleri nutella çikolatasını hamurun içine koymuşlar onuda kültürel bir nesne olarak kendilerini pohpohlayıp kandırıyorlar.düşündünüz mü hiç neden izmir'deki simit ve gevrek arasındaki ilişki tartışılıp duruluyor ? çünkü başka bir şey yapamıyorlar.sadece hamur işi.

  sonuç olarak izmir hayal kırıklığı.memlekette türkiye'nin incisi olarak anılacak çok daha fazla güzel şehir var.

  edit: buca göksu'da yüksek gerilimli elektrik direğinin cadde yolunun tam ortasında olduğunu gördüm.bildiğiniz korkuluk gibi duran o kocaman elektrik direği 1 metre yüksekliğindeki beton temeliyle beraber yolun ortasında duruyor.belediyeciliğide çok kötü.
96 entry daha