şükela:  tümü | bugün
381 entry daha
 • ya direkt ya da dolaylı olarak amerikan uşağı olmalarıdır. bunların osmanlı dönemindeki versiyonları, "ingiliz mandasına girelim abi" diyenler ile "amerikan mandasına girelim abi" diyenlerdir.

  bu eski mandacılar ile günümüz amerikancıları direkt amerikan uşağıdır ve bunların bir kısmı atatürkçü kisvesine bürünürken diğerleri atatürke direkt düşman olurlar.

  bir de bunların dolaylı yoldan bilmeden/cehaleten olanları vardır. yine bunların osmanlı versiyonları, ingilizlere karşı savaşılmamasını fetva veren hainlerin ki, (o hainler (dinci ulema/hoca v.s) direkt uşaktır) peşinden giden cahil sürüleridir.

  aynısı günümüzde de var, mezhep, tarikat, cemaat v.s hepsi, amerikan uşaklarını barındırır. ele başları direkt, peşlerinden giden cahil sürüleri de dolaylı yoldan (bu gün için) amerikan uşaklığı yaparlar. bu uşaklar, eski atalarımızda çine, osmanlıda ingiltereye, günümüzde ise amerikaya yanlıyorlar.

  - düşman, amerika olsun, ingiltere olsun velhasılı başka bir ülke olsun, hiç biri türkiyenin güçlü ve bağımsız olmasını istemez.

  - atatürk, ülkemizin güçlü ve bağımsız olmasını ister ve ona göre icraatlar yapmıştır.

  - hainler ve peşinden sürüklenen cahil sürüleri, ülkenin bağımsızlığını düşmanın istediği gibi baltalarlar.

  o yüzden de düşman, hainleri ve cahilleri sever.

  ve bir de, tabletle yazı yazmak niye böyle zor lan?
75 entry daha