şükela:  tümü | bugün
  • "cumhurbaşkanlığı’nın ankara’daki ve gökova’daki binalarının inşaatı için yapılan harcama 3.2 milyar tl’yi buldu. ankara’daki binalar için bugüne kadar 2.8 milyar tl harcanırken okluk koyu’na yapılan harcama 435 milyon lira oldu. cumhurbaşkanlığı bu yıl ikisi yüksek güvenlikli olmak üzere 26 yeni araç alacak."

    insanlar "çocuklarım aç." diye kendini yakarken, siyasetçilerin zevk ve lüks içinde yaşaması durumudur. kriz sadece bizi etkiliyor. insanların yüzde 50si de bunlara oy veriyor yıllardır. oy verenlere zerre üzülmüyorum. olan bize oluyor.

    kaynak

    edit: imamoğlu olsa o da yaparmış. mevcut kişinin yapmasını eleştirmek yerine, "geçmişte de yaptılar, bu olsa bu da yapardı." gibisinden düşündüğünüz sürece aç kalmaya mahkûmsunuz. müstehak.

    edit 2: bir aylık elektrik faturası 1 milyon lirayı geçen saray için "devlet kendi işlerini halletmek için yapıyor." diyenler de var. şaka gibisiniz gerçekten. bu lükstür, gereksizdir. bunu söylemeye bile gerek yok. bunların parasını bizden çıkardıkları için ülke bu halde. hükümet kendi işlerini halletmek için beni aç bırakamaz!
63 entry daha