şükela:  tümü | bugün
 • kadir şekere yönelik kahraman tanımlamalarından rahatsızlık duyduğumdan dolayı açma gereksinimi duyduğum başlık. birileri belki empati kurabilir.

  özgür duran'ın antalya'da yaşayan babası cengiz duran, dha'ya konuştu. bir oto yıkamacıda çalışan duran, eşinden 12 yıldır ayrı yaşadığını, kopuk bir aile oldukları için oğlunun sorunlarla büyüdüğünü belirterek, “kopuk ailelerde çocuklarda sevgi eksikliği oluyor. kurtaramadık oğlumu, o yola düştü, 19 suç dosyası varmış ama buna türk milleti karar veremez. ortada bir cinayet var. kadir 3-5 sene yatıp çıkacak. ama benim oğlum nasıl geri gelecek?" dedi.

  oğlunun öldüğünü telefonla haber aldığını belirten duran, “sanki kalbime bir bıçak saplandı o an. sızı oldu. kadir'i ben affetsem allah affetmeyecek. ben affetmem ama kin de gütmüyorum. adalet istiyorum, cezasını çeksin. oğlumla tartışmışlar, bıçağı neden kalbine sapladı. karnına vur. biz kopuk bir aileydik, kopuk olmasaydık belki de böyle olmazdı" diye konuştu.

  ek: kan parası peşinde denmiş de adam gayet hukuka bırakmış duruyor her şeyi tazminat davası da açılacaktır kadir şeker e karşı zaten. çatır çatır da kazanılacaktır dava.

  burada şu nokta rahatsızlık verici, adli tıp raporunda kadında bir darp izi yok deniliyor, kadının ifadesi de darp edilmediği yönünde. bir tartışma var ve ağlama sesine duyarsız kalmamış diyor kadir’in abisi. hal böyle iken bir çok vatandaşımızın özgür’ü emine bulut’u, münevver karabulut’u öldüren insanlarla bir tutması, kendisini öldürenin kahraman ilan edilmeye çabalanması ne kadar doğrudur! on dokuz suç dosyası olması kimseyi o cinayetleri işleyenlerle ve kendisini öldürenle bir yapmaz. tüm bunları değerlendirmek adalet kurumlarının görevi. adamın eleştirisi gayet doğru, her ne kadar aralarında pek bir bağ kalmamış gibi gözükse de adamın oğlu öldürülmüş ve birileri sağdan soldan duyma bilgilerle oğlunu kadın katili canilerle bir tutuyor. hakikaten bunun kararı o insanlara düşmez.

  ek 2- kadir ve özgür’ün kavgasına gelirsek. silahlar arası eşitsizlik de dahil olmak üzere mahkemece değerlendirilir meşru müdafa mıdır değil midir. olayda bir tarafta silah yok diğer tarafta affınızla ironi yapıyorum, kalbe saplanan kütüphane meyvesi soyucusu bıçak var.

  ben yaşanan olaya pek hakim değilim. ama hakim olduğum şey, kimi insanların da bu hakimiyetleri olmadığı halde, öldürüleni cani, öldüreni kahraman yapmaya çalıştıkları can sıkıcı bir durumun varlığı.
21 entry daha