şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
 • kadindaki ticari zekaya bak yahu, bir ateist olarak tebrik ediyorum. ulkede aklini kullanmayip, burclar, spiritualizm, buyuler, dualar gibi hurafelere inananlar oldukca bunun gibileri kolaylıkla köşeyi döner. hedef kitlesini cok iyi secmis.

  toplumumuzun büyük çoğunluğu kitap okumuyor. okusalar bile hep (bkz: bir kitap okudum hayatım değişti) tadinda kitaplari seciyorlar.

  bu kadin bu potansiyeli gorup nasil bir urun cikarmis bakin:

  1) kitap dileklerini yerine getirecek.
  2) sıkıntın varsa, zordaysan, işsizsen, bekarsan, çocuğun olmuyorsa vs . bu kitapta yazilanlari yaparsan dilegin gerceklesebilir.
  3) kitabin hepsini okumana gerek yok. birkac sayfa okusan da yeter (kitap okumayi sevmeyenlere kitap satiyor, helal)
  4) dileginin gerceklesmesi icin herkesin 1 tane almasi gerekiyor. kitabi başkasından alırsan olmaz. ailende 4 kişi varsa, 4 u de bu kitabı almalı.
  5) bunlari dualar ve islamla harmanlayarak yapiyor. (buradan muhafazakarlar kadinlari yakalamış)
  6) tılsım, kuantum, enerji vs. de diyerek new age ci, spirituelleri hedef aliyor.
  7) en onemlisi okurlarina kendisini ozel hissettiriyor, okurlarin kendilerini kapadiklari hayal dunyasinin imkansiz olmadigini, o hayallerinin bu kitap sayesinde kendi kendine gerçekleşeceği umudunu veriyor.
  8) instagram da da kitap sayesinde sözde dilekleri gerçekleşmiş okurlarin mesajlarını paylaşıp, bu umutsuz insanlara umut veriyor.
  9) satıştaki kitaplar hemen tükeniyor, böylelikle müşteri kitabi alamayacagi endisesiyle kitapçılari daha sık kontrol ediyor. bu da okumak konusunda emin olmasa bile, az biraz ilgisi olanlarin kitabi yine de satın almasını sağlıyor.
  10) kitapta çaput bağlayıp, dualar okuyup somut bir şeyler ortaya koyuyorsun. tam da bizim ev isleriyle ugrasan ev hanimlarina yönelik uygulama. sıkıntın oldukca, artik sadece dua etmeyecek, ayni zamanda da kitaptaki bu caputlari yapacak ev kadinlari. (ilkokul mezunu anneniz bile bunu alabilir)

  kısaca, spiritualizme, burclara ya da dinlere inanan çoğu kadın/erkek bunu alır. bu yuzden satış rekorları kırıyor.

  2 haftada galiba 110. baskıyı yapmislar (bu da muhtemelen pazarlama hilesi, bir baskida basilan kitap adedini dusuk tutmuslar)

  https://www.twitter.com/…status/1229358103910637568

  insanlar kendi problemlerini akillariyla degil de, dogaustu guclerle cozulmesini umdukca, bunun gibiler hep zengin olacaktir; tarihte de sayısız kere şahit oldugumuz üzere.
7 entry daha