şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
 • sahne performansı ve seyirciye olan yakınlığı maksimum seviyede olan müzik grubu.

  "pinhani yollarda" adını verdikleri turnelerinin ilk konserini, balıkesir'de 300 civarı olan seyircilerine mutlu mesut dakikalar yaşatarak vermişlerdir.
  saat 20:30'da başlaması gereken konsere hava muhalefeti sebebiyle ido ile gelemeyen pinhani, otobusle balıkesir'e ulasarak, ayaklarinin tozuyla sahneye çıkmışlardır.

  21:15 gibi başlayan konsere girmek için 90 dakika kadar dışarda bekleten balıkesir üniversitesi gaatt* seyircileri üzdü. zaten soğuk olan havada ayaklarımız dondu.

  konserde çaldıkları parçalar sırasıyla;

  ben nasıl büyük adam olucam
  beni al
  dünya dursana - albümde yok
  gözler anlatır
  haftanın sonu
  hele bi gel
  sırası değil -albümde yok
  dön bak dünyaya
  seni bana anlatırlar
  rüya - albümde yok
  istanbulda
  unutuldular
  ağlama - yeni şarkı
  yıldızlar
  sevmekten usanma - yeni şarkı
  hele bi gel - uzun uzun akın eldes sololarıyla

  muhteşem bir sonla konseri bitirdiler, yoğun ısrarlara rağmen tekrar çalmadılar, çalamadılar demek daha doğru olur, çok yorgunlardı. zeynep'e konserden sonra napicaksınız diye sorduğumda uyuyacağız cevabı aldım zaten.

  biletin 5 ytl olması öğrenciler için çok iyi oldu, sanırım katılımın 300'lere ulaşmasinda bunun da etkisi var. 250 kişilik konferans salonu dolmuştu. ayakta izleyenler, balkonda olanlarla gayet güzel bir ortam oluşturuldu. konserin konferans salonunda olmasından ötürü bir konuşma dinler gibi dinledi çoğu insanlar, durgundular, pinhani'nin sadece 3-4 şarkısını biliyordu bazilari, bazilari ise hiç bilmiyordu. her yerde olduğu gibi sırf ortam olur diye gelenler de vardı, bazıları kendi aralarında inanılmaz çok konuştular, uyarmak zorunda kaldım.

  sinan son şarkıya geçtiklerini söyledikten sonra mekandaki bazıları kalkmaya başladı, kardeşim son şarkı zaten ? neden erken kalkiyosun ? atatürk olimpiyat stadında mısın öyle 10 dakka önceden çıkıyosun, izdiham çıkacak sanki. sinan'da garibim bakakaldı bu insanlar nereye gidiyor diye.

  seyircinin vasat olması pinhani'yi hiç etkilemedi, süper bir performans gösterdiler.
  sinan'in gözleri hep seyircilerdeydi, hep gözleriyle iletişim halindeydi. yorgun olmasına rağmen bunu seyirciye hiç hissettirmedi. konser sonra az da olsa iki kelam edebilme fırsatı buldum, çok mutlu oldum tanidiğima, insan böyle sevdiği şarkıların, bunu yazan insan olamaz dediği şarkıların da gayet normal bir insan tarafından yazılmıs olmasına şaşırıyor*

  zeynep ise kendisi gitarıyla yalnızmışçasına davrandi, tam bir görev adamıydı resmen* bir gözü sürekli akın eldes'te olduğu için seyirciyle pek koordine olamadi, derin derin süzdü seyircileri, aralarından beni görüp selam vermesiyle de konser mutluluğum bir kat daha arttı. yalnız iki metrelik şahsımı sahneye çekmeye çalışmasının bir fiyaskoyla sonuçlanmamasi ikimiz içinde şanstı. iki seksen serilcektik yere yeminlen*

  akın eldes, kanlı canlı sololari gayet rahat rahat sundu bize, konserin sonunda çok güzel dakikalar yaşattı, kendisinin finishing'inin 20 olduğunu gördüm.*

  hami ünlü'de çok temiz duru çaldı, davulun arkasında pek görünmedi ama, konserin sonunda bezgin bekir gibi dolanıyordu ortada. akın eldes'in yanında otururken uyuyakalıcak diye korktum.

  konser sonrasi da ayri bi güzeldi, kulise gitmediler, 1 saat kadar hayranlarıyla ve benimle uğraştilar, röportaj yaptilar, fotoğraf çektiler. kızlar sinan'ı ve akın abi'yi abluka altına aldılar resmen*. herkese çok sıcak davrandılar, herkesin derdini dinlediler, gün boyu bir kaşarlı tostla duran sinan açlığa dayanamayıp bayılmak üzereydi. kendileriyle ilgilenen herkese zaman ayırdılar, hiç kimseyi terslemediler.

  ayrica yeni şarkılarıyla tamamen göz doldurdular, dinlediğim 5 yeni şarkıda 2. albümle ilgili güzel ipuçları veriyor, bundan* daha iyi olacakmış gibi duruyor. lakin 2. albüme ulasmak için sanırım 2 yıl kadar beklemek durumunda kalıcaz. gecenin en üzücü anlarıydı bunu öğrendiğim an.

  gerçek anlamda seyircisiyle, dinleyicisiyle, ağır başlılığıyla süper bir grup pinhani. resmen tadı damağımda kaldı, konserden çıkıp ayrıldıktan sonra derhal başladim pinhani dinlemeye, ve uzunca bi süre de devam edicem sanırım. konser hiç bitmesin istiyor insan, ayni şarkilarda olduğu gibi.

  herşeye rağmen kendi adıma mükemmel bir konser yaşadım, oldukça mutlu oldum, neşelendim, yeri geldi şarkılarla hüzünlendim...bu gece kendilerine olan hayranlığım 10 kat daha arttı. iyi ki varsınız pinhaağni**
624 entry daha