şükela:  tümü | bugün
22 entry daha
 • ön edit: videolu anlatım için youtube-kitabımı nasıl çıkardım?
  kitabıma ulaşabilirsiniz: link

  iki uçurumlu köprü adlı hikaye kitabımı 03/03/2020 tarihinde yayınladığım platform. kapaktan mizanpajına kadar her şeyi kendim hazırladığım için herhangi bir ödeme yapmadım kitapyurduna. kendi verdiğim siparişler de henüz elime ulaşmadı fakat şu ana kadar olanları düşünürsek süreç benim için gayet olumlu ilerliyor.

  yalnızca kitapyurdu'nun birazcık daha bu kitaplara yönelik reklam yapmasını beklerdim. fakat yayınevleriyle uğraşmaktansa ilk kitap için uygun gibi görünüyor.

  yeri geldikçe editleyeceğim.

  edit: alttaki yazıya ithafen birkaç küçük ekleme yapayım. öncelikle reklam falan yapmadığımı belirteyim, sadece tecrübelerimi paylaşıyorum. zaten kitabın ismini de verdim. bahsedildiği üzere kitabın çok küçük bir pazar alanı oluyor, fakat bu sistem zaten bana kalırsa yayınevlerinden dönüş alamayanlar için bir alternatif. ben başka bir kitabım için bir yayınevinden kabul aldım. diğer taraftan google play kitaplar'da yayınladığım hikayeleri birleştirip buradaki sistemde kitaplaştırmak istedim. önemli bir farklılık: yayınevleri 20 tl'lik bir kitaptan 50 kuruş teklif ederken kdy ile siz 20 tl'lik bir kitaptan yaklaşık 9 tl kazanıyorsunuz.
  kime ne uygun geliyorsa orada yayınlar, şartlar zaten yeterince açık. tercih sizin.

  edit2: kitabımı tanıdıklarım haricinde 3 kişi aldı ve onlara da sanırım hala kitap ulaşmadı. kişisel reklam çabası olmazsa kitabın her geçen gün artan kitap sayısıyla birlikte görünmez olacağını düşünüyorum. kitap tanıtımları için en azından kdy kitapları kampanyalara dahil edilebilir. (kargo ücretini sıfırlayabilir vb.)
  bir de ben siparişi 3 martta vermiştim hala elime ulaşmadı. sistem olarak farklı bir yapısı olduğu için 2 günde ulaşmasını beklemiyorum lakin bir haftadan uzun süren bir temin süresi can sıkıcı. kitabımla ilgili henüz yorum yok, çünkü kimse henüz eline almadı. yeni gelişmeleri yine aktaracağım.

  edit3: kitaplar elime 12'sinde ulaştı, bunun fazlasıyla geç bir temin süresi olduğunu düşünüyorum. umarım zamanla iyileşir. baskısı beni mutlu etti. yalapşap yapılmış veya dandik bir basım değil. gayet kaliteli olmuş. yalnızca dikkatimi çeken şey sayfaların inceliği oldu. 100 sayfalık bir kitapla benim kitabımı (90 syf) yan yana koyduğumda aralarında baya bir fark olduğunu gördüm. bunun dışında satışlar maalesef şu anda tanıdıklarımla sınırlı. kitaplar hiç görünür değil, eğer bir kampanyaya dahil edilmezlerse de yazarın çabasıyla bir yere gelecek veya gelemeyecek. yine de hala güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum, benim içimdeki "bir an önce kitabım basılsın" dürtüsü gittiği için diğer kitabımda daha seçici olacağım.
39 entry daha