şükela:  tümü | bugün
71 entry daha
 • müftünün ne demek istediğini atayizlere anlatmaya çalışırken müftü gibi iddiasının tersini kanıtlayan cahillerin savunduğu yorumdur.
  antik çağlar referans alınır ise ilk ateistlerden biriolan demokritos hareketin doğasını düşünürken her şeyin en küçük bölünemez birimlerden meydana gelmesi gerektiğini ve filozofların ters düşündüğünü(tümdengelim yöntemi) iddia etmiş atom iddiasını, dolayısıyla ilk atom modelini ortaya atmıştır. (yani gözle görülemeyen virüslerin varlığından hareketle tanrı kanıtlanamaz zira teistler bu gibi iddiaların tersinde ısrar edenlerdir mikrop ve virüse inanmayan, lanete, cinlere ve büyüye de inananlardır. bu noktada hastalıklar açısından geçmişte bakteri ve virüslere karşı cinleri ve büyüyü, bugün ise hala doğa güçleri açısından temel parçacıklara karşı tanrının varlığını iddia edenlerdir)

  zaman ilerleyip bilim ilerledikçe mistik filozofların kudretli güçler, cinler periler hayaletler gibi iddialarının aksine virüsler ve demokritos un atomları bile kanıtlanmış, çağlar ilerledikçe de tanrının olduğunun delilleri değil bu iddianın ve buna bağlı hurafelerin manasızlığı giderek ortaya çıkmıştır.
  geçmiştekinin aksine bugün dünyada milyonlarca hatta milyara varabilir sayıda ateist bulunur, din ve etkisi giderek zayıflamakta sadece en ucuz siyasi polemikler için bir araç olmaktadır.
  zamane dindarları da aynı durumdadır hala kıyamet beklerler, hala doğayı anlamazlar ve giderek dinden uzaklaşan topluma bakar, dualarla beddualar eder bilime ve gerçeklere direnir, hurafelerinde ısrar etmeyi en büyük erdem sanırlar.

  not: inananlar mesaj atmasın dar çerçeveden düşünüyor, karşı argüman üretemediklerinde de küfür ve beddua etmeye, sözde allah ı yandaşları farz edip onun adı ile tehditlere başlıyor, bir de üstüne inançlarındaki büyük bir tabu olan şirk e bulaşıyorlar.
29 entry daha