şükela:  tümü | bugün
 • bugünkü gözlemlerim sonucu ulaştığım gerçektir. bursa'da yaşıyorum ve işim gereği dışarı çıkmak zorundayım pazartesi işe gidip gelirken ve salı günü yaptığım gözlem sonucunda gördüm ki amcalar teyzeler dışarda geziyor, ellerinde sigara kahvelerde çay ocaklarında pinekleyen yaşlı insanlar, eldiven takan maske takan insanlara uzaylı görmüş gibi bakan hatta alay eden yurdum çomarları, parkları bahçeleri dolduran avm'de sürten gençler, bizi çok büyük felaket bekliyor bu kadar gevşek olmamalıyız. bursa maalesef çok duyarsız bu konuda.
  güncelleme: coronavirüs zirvesi yapıldı ve sonuçları açıklandı, alınan kararlar muhalifleri şaşırtmadı elbette ama hökümet destekçileri hayal kırıklığına uğradı sanki. kolonyayla idare edeceksiniz bir müddet.
  yukarıda yazdıklarıma ek olarak bir de suriyeli meselesi var ki bunu da ayrı bir başlıkta belirtmiştim (bkz: suriyelilerin coronavirüs'ü yayma potansiyeli)
  20 mart 2020 itibariyle bursa daha sakin diyebilirim ancak yanyol, beşyol sanayi bölgesi hala aynı

  edit: ağzı ile mabadı yer değiştirmiş, ağzından sıçan kıçından beslenen aktrolleri ben dikkate almıyorum siz de almayınız dostlar ve gerçek vatanseverler.
  edit: mesaj kutusuna gelen çok fazla mesaj var cevap vermediklerim haricinde dönüş yapamadığım yazarlardan ve çaylaklardan özür diliyorum.
  1- bu entryde siyasetle ilgili ne var da beni siyaset yapmakla suçluyorsunuz merak ediyorum. siyaseti her şeyin üstünde tutan aktrolleri dikkate almadığımı zaten belirtmiştim ki sizin ne mal olduğunuz 33 şehit verdiğimiz gün ortaya çıktı sizi insan yerine koymuyorum o yüzden boşuna mesaj atıp aile büyüklerime sövmeyin ya da benim ve sevdiklerimin hastalanıp ölmesi temennisinde bulunmayın. it ürümesinden hallice mesajlarınıza yanıt alamayacaksınız.
  2- bursa'nın nereleri olduğunu soran arkadaşlar olmuş; şöyle söyleyeyim işim gereği geziyorum siz bunu devriye gibi algılayabilirsiniz iki günlük gördüğüm yerler görükle, nilüfer ve yıldırım bölgesi kısmen de osmangazi yarın gemlik orhangazi ve iznik bölgelerinde olacağım oralarda da durumun farklı olduğunu düşünmüyorum ama görükleyi bursalılar bilir öğrenci yoğunluklu bir bölgedir ve bugün öğrenci (genç nufus da diyebiliriz) sayısından çok ihtiyar kesim sokaklardaydı özellikle banka önleri yoğundu.
  3- kahveler kapalı değil miydi diye soran arkadaşlar var; evet kahveler genelge ile kapatıldı ki bu pazartesi olmamıştı ancak bugün de özellikle mahalle kahveleri, sokak arası çay ocakları ve bursa'da fazlasıyla bulunan bilmem nereliler yardımlaşma ve dayanışma dernekleri bu yasağı pek takmamışlardı açıktı.
  4- başlığı neden "gerçeği" diye açtın diyenler var; haklısınız orada o ifade biraz iddialı olmuş sanki sayısal verilerle bilimsel bir gerçeğe ulaşmış gibi. özür dilerim
  5- bu bir öngörüdür, gözlemlere dayalı çıkarımdır ama buna rağmen haksız çıkarsan o musun bu musun bilmem ne çocuğu musun diye mesaj atanlar var; sizlerle iddialaşacak değilim ve böyle bir konuda iddiaya girmek nedir ulan, sizin ahlak seviyeniz ile benimki aynı değil ama umarım yanılırım tek ben yanılayım da siz bana göt oğlanı, embesil, öngörüsüz mal da diyebilirsiniz. ben burada herkesten özür dilemekten gocunmam
  6- son olarak totosu sıkışınca aynı gemideyiz geyiği yapan troller, aynı olan sizsiniz gemi de size girsin. selam ve dua ile :)))
644 entry daha