şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • proje bazlı yönetimin, bir kulübü ne duruma getirebileceğinin canlı kanıtı gibiler.

  temelleri dean smith'le sağlam atılan kadro, doğru ekleme-çıkarmalarla bugünkü haline geldi ve premier lig'e yaklaştılar. birkaç sezondur başarılı bir transfer politikası izliyorlar; smith geçen sezon başlarında aston villa'ya gidene kadarki transfer silsilesi içinde; 2 küsur milyon euro'ya alınıp 13'e satılan stoper ezri konsa (gerçi bunu smith sezon başında aston villa'ya kendi aldırdı), altyapıdan yetişip 13'e bournemouth'a giden stoper chris mepham, smith döneminde 2'ye alınıp bu sezon başında 22'ye satılan forvet neal maupay gibi isimler var.

  genelde 3-4-3 oynatan smith'in ardından thomas frank'ın devralıp, geçen sezon 3-4-3'ü fazla bozmadan devam ettiği, bu sezon ise ilk 11'e direkt montelediği yeni transferler sonrası çoğunlukla oynattığı 4-3-3 ile devam ediyorlar. bana göre championship'te (kadro kalitesi ve performans açısından) en keyifli futbolu oynayan takım.

  sol bek rico henry, oyun kurucu önlibero christian nörgaard (ki onu da bröndby'den tanıyan frank bu sezon başında aldırdı) önderliğinde oyun başlatan, merkez orta saha joshua dasilva ve sol açık said benrahma önderliğinde hücum şekillendirerek baskın oynayan, dasilva'nın partneri mathias jensen'in harç olduğu, sağ açık bryan mbeumo ve en öndeki ollie watkins ile bitirici yönden ağırlık kazanan oyun, ceza sahasına çok adamla yaklaşan, dikine paslaşmalarla içeri girebilen bir profil çiziyor. kitlendikleri anlarda kenarlardan ortalarla watkins'i besliyorlar, ki kanat kökenli olan watkins bu sezon en önde oynadığı halde gol krallığında yarışıyor, burak yılmaz tadında bir sezon geçiriyor.

  championship'te ilk ikiyi bielsa'nın leeds'i ve bilic'in west brom'u kaplıyor, ondan ziyade 3.'lük için fulham ve nottingham forest'la bir yarış içindeler, büyük ihtimal playofflara kalacaklar (sezon devam ederse tabii).

  ama kadro kalitesi ve transfer edilen oyuncuların çapı/sonrasında parlatma yetenekleri açısından epey becerikli birkaç sezon geçirdiler/hala geçiriyorlar, böyle devam ederlerse (şansları da yaver giderse) uzun vadede önleri açık gibi.
45 entry daha
hesabın var mı? giriş yap