şükela:  tümü | bugün
360 entry daha
  • birinin şu bakanı uyarması lazım. ki danışmanı falan var ise bakan beyin direk siktir etmesi lazım su aciklamalardan sonra.

    ıq ortalamasi maximum 90 olan bir halka açıklama yaparken ölenler zaten yaşlıydi dersen gençler bu hastalığın kendisini etkilemeyeceğini düşünür, eve girmez ve hastaligi yayar, kendisi rahatsızlanmasa bile akrabalarini, annesini falan hasta edip öldürür.

    ıq ortalamasi 90 olan bir halka yapılan her aciklamada yaşlı vatandaşları özellikle vurgularsan bugün amcalara yapılan saygisizliklari görmeye devam ederiz.

    ıq ortalamasi 90 olan halka hastalığın ciddiyetini ancak gerçek rakamlarla anlatabilirsin. günlük 5000 test bile yapmadan günlük 300 vakamiz var der isen halk hastalığı ciddiye almaz.

    yani bakan aciklama yapmasa daha iyi gibi duruyor. süreç baştan sona berbat yönetiliyor. devlet açıkça halka panik yapma demek isterken hastalığı ciddiye alma diyor. halk ise devletin rahatlığına ve beceriksizligine rağmen, ilk vaka üstünden geçen onca güne rağmen maskeye dahi ederinden fazlasını ödeyerek ulaşmasına rağmen, karnını doyurmak için işe gitmek zorunda bırakılmış olmasına rağmen, devleti en ufak bir meselede dahi yanında görmemesine rağmen elinden geleni yapıyor.
75 entry daha