şükela:  tümü | bugün
429 entry daha
 • bana şimdiye kadar evinde yoğurt yapan herkes walter white gibi gelirdi. yoğurt yapılan her ev bir breaking bad setiydi. anam devasa tencerede mayalar, etrafını bi bebek gibi kundaklar sonra “oynatmaaağğ”, “hareket ettirmeeeeğğğğ” diye evde terör estirirdi. uzaktan kundaklanmış tencereye sovyet nükleer reaktörü gibi bakardım. arada tüm cesaretimi toplayıp tencereye iki parmak atıp adrenalinin gözbebeklerimi büyütmesine izin bile verirdim. sonra çinlinin biri yarasa çorbası yaptı. erişteli. üzerine nane bile kızarttı orospu çocuğu.

  ve dünyanın öbür ucunda yarasa yiyen bir çinli, dünyanın bu ucunda evdeki yoğurt piyasalarını etkiledi. çünkü evdeydim. yaşlı anamla babamı pet shop kedisi gibi camın arkasından seviyordum. kaynaklar sınırlıydı. artık kendi ayaklarımın üzerinde durmamın zamanı gelmişti. habire anamdan yoğurt alamazdım. robokop gibi sarındım, eldivenlerimi ağır çekimde giydim. ağzıma en dandik ameliyat maskesini taktım çünkü hayırlı bir evlat olduğum için profesyonel maskeleri anamın kapısına uyuşturucu teslimatı gibi bırakmıştım ve en dandik maskelerin bile on tanesi 45 liraydı. çağdaş’a gittim. peynir ve zeytin müdürüne “pardon, çiğ sütler nerde acabağ??” dedim. adamın gözlerinde “demek sen bu genç benazir butto halinle bir de evde yoğurt mayalamayacak kadar harika bir kadınsın ha???” deyişini görebiliyordum. aldım 3 külo çiğ süt.

  yutuba “taş gibi yoğurt nasıl yapılır?” yazdım. tam olarak bu adla yüklenmiş bir video var. demek bir sürü insanın isteği taşşş gibi yoğurttu. taş gibi yoğurt yapıp arada titretmekti.

  ben ki, babama ilk yemek yaptığımda adam zehirlenmeye karşı arkasından 6 tas yoğurt yemişti. ben ki, italya’lardan yemek kursu sertifikası alıp ünlü bolognalı carmelita’ya meslek bıraktırmıştım. ben kim köpektim ki yoğurt yapacaktım? en son yaptığım glutensiz ekmekleri attığım göç etmeyen kuşlar göç rotasına girmişti. tabii, hayatta kalanları:((

  neyse. sonuç olarak sütü mayaladım. bi de 4,5 saat kundakta beklemesi gerekiyormuş. enayi gibi 3’e saat kurup açtım bebeğimi. yoğurdum atakan’ın geleceği kadar parlak, nurgül yeşilçay’ın memeleri kadar taş gibiydi.

  ben yapıyosam herkes yapar. korkmayın.
5 entry daha