şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
1028 entry daha
 • 24 mart`ta çıkan the office: the untold story of the greatest sitcom of the 2000s u kaynak göstererek yapılan haberde steve carell`in seriyi neden bıraktığı, daha çok gidişine bir şey dememe olarak özetlenmiş.

  yazıdan özetlersem; kitap bu yaklaşımını set çalışanlarının yorumlarına dayandırıyor. 2010 da bbc ye röportaj veren steve, canlı yayında öyle bir basın açıklaması yapar gibi değil de, sesli düşünürcesine (sözleşmesi o zaman henüz uzatılmadığı için) laf arasında belki de son sezonum olabilir diyor, ama bunu da canlı yayında dediği için dolayısıyla haber olarak yayılıyor. bundan sonrası, haberin nbc yönetimine ulaşmasına rağmen konu ile ilgili, en ufak bir tepki alamaması üzerine, e gideyim mademe bağlanıyor.

  steve carell temsilcisi aracılığıyla açık bir şekilde devam etmek istediğini belirtmesine rağmen, dönemin nbc yöneticileri sessiz kalmış. yönetici tarafındaki alıntı daha da içler acısı; “but ı think steve was already departing the show when ı arrived. ı couldn’t do anything about that since it preceded me.”

  aslında ne olduğunu reddit`te bir fan daha net bir analizle yazmış. bu diziye tek şans veren kanal olarak, iki kere iptalden çeken nbc yönetiminin aynı zamanda dizinin ve steve`in kariyerinin çıkışıyla yavaş yavaş ortaya çıkan yıldız bütçesine çok da gönüllü olmayabileceğini belirtmiş. ama dizinin o dönem şimdiki popülerliğinin olmadığını bilmek lazım. nihayetinde ilk sezon sonrası iptali podcastçiler kurtarmıştı. sezonların yayınlandığı senelerde ilk 40lara bile giremeyen office in hep niş bir kitlesi oldu, şu anki popülerliğini netflix in diziyi zamanında global olarak öne çıkarmasıyla aldı.

  bu bilgilere dayanarak benim görüşüm de reddit kullanıcısı ile paralel, bütçe planlaması kurbanı olmuş michael. normalde olmayacaktı belki ama bu konu tam nbc de yönetici değişikliğine denk geliyor. jeff zucker (conan ın şovunu jay leno ya vermesiyle ünlüdür) yerine bob greenblatt (xfiles, melrose place ve şu sıralarda da warner ın başında büyülbaşlık) yönetim büyüyen ilgi karşısında yıldız oyuncu bütçesi ayırmamak için sessiz kalmışa benziyor. belki son sezonumdur diye denmesi tamamen bahane edilmiş, gitmemesi için herhangi bir çaba gösterilmemiş.

  dünyayı ve rastgeleliğini iyi tanıyorsam, michael`ın gidişi; dandik bir 15 inch ekrandaki excel spreadsheet`te listenen show bütçelerine bakan yöneticinin, lan bu office e bu kadar para niye veriliyormuş ki diye başlayan bir hikayenin sonucudur.
969 entry daha