şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
  • sadece avrupa değil birçok ülkelerde ve sistemlerde çözülmeler meydana gelecek. herkes sokağa çıkma yasağı neden yok diyor. tam anlamıyla bir yasak henüz hiç bir ülkede yok. neden sizce? tabii ki para. düşünün ki italya’da bile belli başlı bazı fabrikalar ancak bu hafta kapatıldı. tüm dünyada yavaş yavaş geliyor yasaklar. neden?

    aman ekonomi durmasın. tamamen durursa xxx milyar euro zarar olacak. panik havası olacak, sistem çökecek. fakat olası bir kötü senaryoda 50-100 milyon civarında bir insan ölebilir. ama ölürse ölsün değeri yok ki insanın, beş para etmez!

    ne olurdu aynı anda her şeyi bir aylığına kapatsak dünyada, sadece gıda hizmeti sunan yerler açık olsaydı. riske en aza indirirdik değil mi? belki zaten çok bir şey olmayacak, az sayıda insan ölecek. ama burada hesabını yaptığımız, insan. daha değerlisi yok ki. onun yerine ekonominin riskini en aza indiriyoruz. çünkü olası bir panik havası durumunda insanlar aynı anda bankalara hücum edip bankaların çökmesine neden olabilirler.

    bu bankalar da bu sistem de er ya da çok da geç olmadan zaten çökecek. yeni bir döneme gireceğiz. batılı sistemin söylediği yalanların sonu geldi. yani devletlerin ekonomiye çare olduğu teorisi. öyle mi? tabii ki hayır. onun yerine yanlış yatırım kararı veren büyük şirketlere çare oluyorlar. halk yine aynı durumda. ama bir yandan meteliksiz yan komşu gidip kullandığı plastik kartla fahiş faizler ödeyerek alışverişler yapıyor ve altında son model bir bmw var. durum tabii ki bizde de aynı.

    şimdi bir ay her şeyi kapatmayı düşününce ne de güzel olurdu. her şeyi aynı anda tam bir aylığına ötelesek. bu kadar para yardımlarına da gerek yok. kimse kimseye bir ay ödeme yapmıyor kardeşim, tam bir ay sonra kaldığımız yerden devam ediyoruz. her şeyi donduruyoruz, kimse kimseden geri kalmıyor. gıda desteği devletten. bir ay boyunca dünyaya ne yanlış yaptık onu düşünüp sistemi baştan kuruyoruz!
39 entry daha