şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • epey zaman önce kulak alışkanlığını* geliştirmek için dinlemeye başladığım sonrasında amacından sapıp bağımlılık yapan ikili. bariton sesli olan arkadaşın adı chuck'ken daha mülayim olan, yaya yaya ve pelteğimsi konuşan eleman da josh'tır. tartıştıkları konularda bir bütünlük olmadığı gibi podcast süreleri de çok değişkendir. kimi zaman iki-üç ayrı bölüme yayarlar. karanlık madde gibi ağır bilimsel mevzulara da girerler, cengiz han ve attila'yla at da koştururlar. tunguska, atlantis, rosswell gibi komplo teorilerine dalmışken bir bakmışın erkeklerde meme ucu ne işe yarar, ninjaların olayı nedir falan konuşuyolar.

  listening kasanlar için bu geniş yelpazenin bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum çünkü daldan dala atladıkları için mutlaka ilginizi çeken bir sürü podcast bulup sıkılmadan dinleyebilirsiniz. ayrıca elemanların özellikle bu kitleye hitap edelim gibi bir derdi bulunmadığından listening için klasik kalıplarla ingilizce öğretmeye çalışan ve kısa sürede bayan podcastlerden daha faydalı olduğunu düşünüyorum. tabi kendileri de bu kitle tarafından sıkı takipte olduklarının farkındalar çünkü telaffuz veya gramer hatası yaptıklarında aha şimdi listeningçilerden küfürü yiyoruz, dinleyicilerin dörtte üçünü kaybettik şeklinde goygoydan geri kalmazlar.

  iosçular için podcastlerinin listesi aşağıdadır.

  https://podcasts.apple.com/…should-know/id278981407

  android için hem podcast uygulaması içinden hem de aşağıdaki kendi uygulamalarından dinlenebilir. ben podcast uygulaması üzerinden dinliyorum. reklam vs de oldukça miminal ve çok kısa.

  https://play.google.com/…s?id=vina.pod2.stuff&hl=en
3 entry daha