şükela:  tümü | bugün
6124 entry daha
  • bizim mahallede iki haftadır musallat oldular bana. hiçbirine bir kötülüğüm olmadığı gibi yanaşanları da severim halbüsü. bunların 3-5 tanesinin mekan tuttuğu bir park var mahallemizde. bunlar yatar, gezinir burada. yatarken aralarından yürür insanlar. ben de yürürüm. korkulacak bir yanları yok neticede.

    bir gün siyah montumun kapşonu kapalı vaziyette parktan geçerken bir tanesi hırıldadı bana. dönüp baktım. bakar bakmaz havlayarak saldırmaya başladı. bunu duyan diğerleri de saldırdı. 3 köpek bana havlayıp saldırmaya çalışıyor ama bir mesafeyi de tutuyorlar. neticede kavgacı tip olmadıklarından onlar da bir miktar korkuyor benden. boşverip arkamı dönüp yürümek isteyince direkt saldırmaya geçeceklerdi. hemen yüzümü döndüm ve onlara doğru koşarmış gibi hamle yaptım. önce bir dağıldılar. sonra tekrar toplandılar. gözlerimle dik dik bakıp, dişlerimi gösterdim. klasik ilkel içgüdü hareketidir bu. karşındaki hayvana dişlerini göstermen ve senin de hırlaman önemli. bir de asla gözlerini kaçırmayacaksın. dik dik gözlerine bakman lazım. sonra yüksek sesle bir kaç defa heyt, hoyt diye bağırdım. ayağımın tabanını sertçe yere vurdum. uzaklaştılar ve ileriden havlamaya devam ettiler.

    bu şekilde iki defa tartışmamız oldu çeteyle. artık sokağı değiştiriyorum tekrar uğraşmamak için. 7 yaşında oğlum var ve o böyle bir durumda koşarak kaçar ve köpekler için çok kolay bir hedefe dönüşür. seviyoruz kediyi-köpeği de laf anlatamıyoruz böyle durumlarda. bu nedenle hem onların sağlığı hem de bizlerin sağlığı için köpeksiz sokakların yayılması gerektiğini düşünüyorum.

    daha evvel şöyle şeyler yazmışım misal,
    (bkz: mahalle köpeklerine akredite olmak)
244 entry daha