şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • ben hayatımda şu hashtag'in altında kendilerini savunmaya çalışanlar kadar gerizekalı insanlar görmedim. güya memleketin okuyan, öğrenen, sorgulayan kesimini oluşturması gereken insanlar daha bir pandeminin ciddiyetini anlamaktan aciz.

  birbirimizi kandırmanın gereği yok, şu devirde herkes minimumda olsa dahi gerekli teknolojik olanaklara sahip. en kötü herkesin dandik de olsa akıllı telefonları var ki, en kötüleri bile uzaktan eğitim için yeter de artar bile. herkesin az da olsa internete erişme imkanı olduğu da ortada. gerekirse, devletin üniversite öğrencilerine ekstra internet sağlaması istenebilir gayet.

  aylardır aktif karantina uygulayıp hala daha yeni vaka görülebilen çin örneği, yanıbaşımızda her gün binlerce insanın öldüğü italya örneği dururken; gencecik, bilgili ve kültürlü olması gereken insanların düşüncesine bak. sırf okulda arkadaşlarıyla dedikodu yapamayacak, derste uyuyamayacak, mezuniyet töreni düzenleyemeyecek diye kurumlarda çalışan binlerce insanın ve okuyan binlerce öğrencinin sağlığını tehlikeye atacak. kafaya bak.

  insanlar öyle gerizekalı ki bunun doğal seçilim için harika bir fırsat olduğunu düşünmeye başladım.

  edit: "fırsat eşitliği" saçmalığı hakkında şöyle bir şey var:
  (bkz: #104198529).
296 entry daha