şükela:  tümü | bugün
 • orta sınıf bir vatandaş olarak düşüncem. mtv veriyorum, trt vergisi veriyorum, maaşımın yarısını veriyorum, öldürücü virüs çıkıyor kendimi karantinaya alıyorum ama

  -devletten bir kuruş yardım gelmiyor, anca "dar gelirli hanelere"

  -köprüden tünelden geçerken para veriyorum, benzini zibil kadar vergi veriyorum

  -hastaneye gidiyorum eczanede bir sürü para istiyorlar, bir ay işsiz kalsam bir sürü vergi borcu yüklenecek kafama, maaşımın yarısını verdiğim sigorta bana ancak asgari ücret olarak geri dönecek o da yersen

  nerede kardeşim bu sosyal devlet? ben devlete bakmak zorunda mıyım? devletin bana yardım etmesi için ya yandaş ya da açlıktan ölür duruma mı gelmem gerekiyor? neden bu soruları sadece ben soruyorum? bu virüs olayında artık gına geldi. benim hayatımı bile siklemeyen bir devlete vergi falan vermek istemiyorum. çıkın sarayınızdan bana hizmet edin, yeter!

  ekleme: kendi vatanımda 2.sınıf vatandaş olmamı ve pasaportumun anca zimbabwe'ye vizesiz girdiğini unutmuşum, şuraya ekleyeyim. doldum be sözlük.

  son ekleme: arkadaşlar şunu ekle bunu ekle diye mesaj atıyorsunuz ama hissettiklerim anlaşılıyor bence, her haltı eklemeye gerek yok. "hiçbir" bitişik olacakmış bu arada, modlar düzeltirse sevinirim, gözümden kaçmış. "yararının" olarak düzelmesi lazım demiş bazıları ama bana gramer olarak doğru geldi, yanlışsa onu da düzeltin sevgili moderatörler.
216 entry daha