şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle buraya yazmadan önce hem ziraat bankası ile hem bbdk ile hem de şikayetvar aracılığı ile çözüm aradığımı ama bulamadığımı belirtmek isterim. zaten şikayetvar'a baktığınızda bunun gibi yüzlerce şikayet görebilirsiniz.

  üst edit: özet geç diyenler için; altın piyasada 11 tl yükseldi ziraat bankası'nda 3 tl yükseldi
  üst edit2: asıl sorun makas değil, asıl sorun yüksekten bozması gereken altını düşükten bozması. bütün firmalar gibi ziraat bankası da virüs fırsatçılığı yapıyor. tabi bir (bkz: simit sarayı) değiliz. (bkz: ziraat bankası'nın simit sarayı'nı satın alması)

  12 mart 2020 tarihinde ziraat bankası altın hesabıma bir miktar altın yatırımı yaptım. o sırada ziraat bankası'nın altın kuru hem alış hem satış olarak piyasa fiyatından yüksekteydi ve makas 4.20 tl civarındaydı (ilk hesabı açtığımda bu makas 3 tl idi onu belirtmiyorum bile)
  12 mart ziraat bankası altın kuru: https://hizliresim.com/brriqv alış/satış: 322/326tl
  12 mart piyasa altın kuru: https://hizliresim.com/cixjvh satış: 320tl

  25 mart 2020 tarihinde paraya ihtiyacım oldu ve bozmak istedim fakat kurları görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü altın yükselmesine rağmen zarar etmiş gözüküyordum. 326tl den aldığım altını 325tl den bozuyordu, ve makası 6.2 tl civarına çekmişlerdi. normalde alış satış fiyatı piyasadan yüksek olan kuru aşağıya çekmişler.
  25 mart ziraat bankası altın kuru: https://hizliresim.com/8hovfe alış satış: 325/332tl
  25 mart piyasa altın kuru: https://hizliresim.com/61fvpj satış: 331tl

  devletin bankası diye güvenip yatırdığımız banka bizi göz göre göre dolandırıyor. her gün televizyonlarda "fırsatçılara göz açtırmıyoruz, fahiş fiyat çekenlere gereken cezayı kesiyoruz" diye konuşan devlet kendi fırsatçılığını yapıyor. devletten maaş alan biri değilim 3 kuruş param var bari ona dokunmayın.
  edit: linkler düzeltildi.
  edit2: zarar etmeden çıkmanın bir yolunu bilen varsa mesaj kutumu yeşillendirebilir.
14 entry daha