şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
462 entry daha
 • yalnızca bu film için değil ekşi sözlükte başlığı açılan herhangi bir film, dizi vb. şeyler hakkında buraya gelip yalnızca "bok gibi, zaman kaybı, vaktimi geri verin, leş film, kötü" tarzında yorum yapanları hayatın hiçbir alanında dikkate almayın. bir konu hakkında adam akıllı bilgi sahibi olan kişiler beğenmedikleri şeyleri düzgünce eleştirerek, neyin doğru olmadığını, neyi beğenmediklerini ve neden tavsiye etmediklerini anlatırlar. türkiye'de bir filme kötü puan verenlerin yorumlarını iyi inceleyin, hepsi 2 kelimeden hakaret anlamında kelimelerden oluşur. bir şeyi size tavsiye eden insanlar ise birçok açıdan inceleme yaparlar ve genellikle neden izlemeniz gerektiği ile ilgili madde madde sıralama yaparlar.

  öncelikle filmin sonuna takılıp laf edenler; bu tarz filmlerin çoğu zaten böyle biter. snowpiercer, cube, escape room vb. filmler buna örnek olarak gösterilebilir. önemli olan filmin içinde olanlardır.

  metafor ağırlıklı bir film ve gerçek hayatı gayet doğru ve iyi bir şekilde anlatıyor. filmi izledikten sonra aklıma direk günümüzde virüs sebebiyle bazı ürün raflarının boşaltılması geldi. filmin içerisindekileri tanımlamayacağım, hali hazırda bir çok kişi çok detaylı bir şekilde incelemişler ve her incelemeden bir şeyler öğreniyorsunuz. bu tarz filmleri izledikten sonra hemen hakkında yazılanların okunması filmi daha anlaşılır kılıyor. eğer filmi anlamadıysanız bu tarz incelemeleri okumanızı tavsiye ederim.

  ben bu filmi hiç izlemesem üzülürdüm açıkçası. filmde mantık hataları var diyenler hiçbir şey okumadan gelip film sonrası direk buraya yazı yazanlar. filmdeki her şey anlaşılır bir şekilde gerek buradaki başlıkta gerekse turkcealtyazi gibi sitelerde anlatılmış.

  özetle amacım filmi övmekten çok filmlerin altına gelip iki kelime yazıp filmlerin puanlarını düşüren, zeka olarak 10 yaşındakiler ile yarışabilecek kişileri eleştirmektir. maalesef sorumluluğu az olan çocuk kitleler internet ve sosyal medyaya daha fazla vakit ayırabildikleri için hem internet hem de sosyal medya bilgi konusunda çok kötü bir hal aldı. filmlerin puanlarına bakmayın, film ile ilgili yapılan kötü yorumların nasıl olduğuna bakın. eminim ki her birinizin bayıldığı 8 puan altı hatta 7 puan altı bir sürü film vardır. bir şeyi beğenmemek ile ona hakaret etmek arasında çok fark var.

  bence bu filmi izleyin çünkü gerçek hayatı çok iyi metaforlar kullanarak çok iyi bir şekilde özetlemiş. ister dinsel ister toplumsal isterseniz devletsel anlamda kendinize yeni düşünceler ekleyebileceğiniz ya da düşüncelerinizi geliştirebileceğiniz, süre olarak gayet yeterli bir yapım. filmden puan keseceğim bir yer yok bence amacına uygun ama ben etkilenmesemde mide bulandırıcı sahneler daha kısa tutulabilirmiş.
1150 entry daha