şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • site çöktü, entry mahvoldu; inşallah saçma sapan birbirine benzer 3 tane entry görmezsiniz...normal pc virüsünün yapamadığını biyolojik virüs yaptı allah belanı versin koronavirüs bu ne yoğunluk
  her neyse

  notları buldum! devam ediyorum. bu sefer ki kadıköy için. ben kadıköy'de yaşayan biriyim, yani tahmin edebileceğiniz gibi kadıköy biraz daha ayrıntılı olacak. gerçi cd koleksiyoncusuyum, bir cd koleksiyoncusunun ayrıntısı ne kadar işinize yarar bilemem. :)
  (edit: fikir belirtmeden sadece yer belirtmeye karar verdim. böylesi daha iyi. kısa ve öz olsun. hem başlığa daha uygun.)

  1.gramofon müzik (sadece plak satıyor. akmar pasajı ile şu köstebek-gerekli şeyler ikilisinin olduğu büyük caddenin arasında bir yerlerde. ufak bir dükkan. son durumunu bilmiyorum. 1 yıl önce vardı.)
  2.zihni müzik (akmar'da. her türden ve formattan satıyor.)
  3. atlantis müzik (akmar'da. her türden ve formattan satıyor. rock/jazz ağırlıklı. internet siteleri güncel değil. aradığınızı sorun.)
  4.hammer müzik. (akmar'da. sadece metal satıyor, her formatta satıyor. cd ağırlıklı)
  (dikkat! 2-3-4 nol'lu dükkanlar yanyana!)
  5.rainbow45 (caferağa spor salonunun sokağında. ileride çaprazında. sadece plak satıyor.) (dikkat! zoltan records'a oldukça yakın!)
  6.zoltan records (caferağa'dan halitağa caddesine giderken, kuytu köşede bir yerde. dörtyolu geçin, 50 metre yürüyün solda kalıyor. eskiden oogle haritalarda bile yoktu. jazz/fusion odaklı, küçük bir dükkan. plağa ek az biraz cd var.)
  7. vintage records (akmar'dan yukarı doğru, veya köstebek'ten moda'ya doğru gidin. migros'u bulun ve devam edin. 50 metre ilerde sağda kalacak. internet siteleri güncel değil. dükkana girdiğinizde aradığınızı mutlaka sorun. ürünleri genellikle üst kattan getiriyorlar. akmar kadar olmasa da her formattan satıyor.)
  (dikkat! rpm müziğe çok yakın, çaprazında.)
  8.orfe moby dick (moda tarafında. migros'tan bahariye'ye çıkan değil, sahile paralel olan yolu takip edin. çok, çok az cd ve plak satıyorlar(dı). sahile doğru olan ara sokaklardan birinde. buraya en yakın olan dükkan küçük plak dükkanı.)
  9.küçük plak dükkanı (orfe moby dick'in oralarda bir yerlerde. orta büyüklükte bir dükkan. plakların yanında cd'ler var ama neredeyse hepsi klasik müzik. klasik müziğe ilgiliyseniz kesinlikle tavsiye edilir.)
  10.rpm müzik (sadece plak satıyorlar! vintage'in çaprazında. plağın yanında pikap da satıyorlar.
  11. can plak (yeni adı "plak burada". el değiştirmiş. her zaman akmardan sonraki durağım olmuştur. az oranda cd ve bolca plak var. dükkanın girişi apartmanın içinde. zile basın.)
  12.berk plak (bu yazının bonusu bu! tahmin edebileceğinizden bambaşka bir yerde. marmara üniversitesi göztepe kampüsünün orada. google haritalar'da var ama her ihtimale karşı söylüyorum: kuyubaşı sokak, saruhan apartmanında. elimde kartı var şu an. hem cd hem de plak var. destek olalım.
  13. outro records. (sadece saygıdan yazdım. ocak 2020 itibariyle kapandı. moda tarafındaydı. şimdi yerinde bir kafe var. etnik müzik dükkanıydı.)
  14.plakhane (outro'ya en yakın yerdi. her formattan satıyor. jazz + her türden var. akmar kadar olmasa da burası da dikkate değer.)
  15. mephisto (d&r gibi bir şirket. çok daha küçük tabii ki. eskiden sahile yakındı, şu anda beyoğlunda (edit:*bahariye'de) her türden satıyor. plağa dikkat etmedim ama yerli cd bölümü muhteşem.)
  16. exit müzik (buraya hiç gitmedim. yorum yok. varlığını bilin diye yazıyorum.)
  17.plakçı hamit (aynı şekilde. sadece plak sattıklarını duyunca içeri bile girmedim. gramofoncu hamit'e yakındı sanırsam.)
  18. dip sahaf (adını çok gördüm ama gitmedim. bilin diye bunu da ekliyorum.)
9 entry daha