şükela:  tümü | bugün
110 entry daha
 • güneşli havada çalışan çiftçiler oldukları için amerikan toplumunda “redneck” ismine nail olmuş olan kesimdir. kendi içinde bir subculture ihtiva eder.
  amerika birleşik devletleri’nin güneyinde kendilerine has aksanları ile cumhuriyetçilerin oy deposu olan bu kitle abd’nin geri kalanına nazaran çok daha dindar olup, içlerindeki katolik azınlıkla birlikte çoğunlukla protestandır.

  amerikan iç savaşında güney’in, yani confederate states of america’nın kullandığı bayrak olan, bir nevi ırkçılığın ve kölelik sempatizanlığının sembolü, konfederasyon bayrağını pek severler.

  bu bayrağı hâlâ bahçelerine asan da vardır.
  en rahatsız oldukları meselelerden biri de amerika birleşik devletleri’nin dünden bugüne uyguladığı göçmen politikasıyla bu abilerin amerikalı olarak görmediği insanları ülkeye doldurmasıdır. bu nedenle bu eli tüfekli, ayağı botlu abiler trump’ın göçmenlere yönelik sert söylemlerini zevk çığlıkları ile izlerler.

  tennessee, oklahoma,alabama, kansas, texas gibi eyaletlerde merkezden birkaç mil uzaklaşarak kendilerine ulaşabilirsiniz.

  edit:imla
18 entry daha