752 entry daha
 • * aşağıdaki içerik, sanatçı hakkında detay bilgi içeren gerek sinema ile alakalı gerekse sözlük vazifesi gören websitelerindeki bilgilerin karşılıklı teyidi suretiyle tarafımca türkçe'ye çevrilmesinden ibarettir (imdb - bradpittweb.com - wikipedia-interviewmagazine.com)

  - 1995 yılı yapımı 'apollo 13' filminde astronotlardan birini oynaması için rol teklif edilmiş ama aynı yıl çekilen 'yedi' filmindeki rolü yüzünden teklifi geri çevirmiştir ..
  - gerçek adı william bradley pitt'tir .. 18 aralık 1963 tarihinde dünyaya gelmiştir ..
  - önemsiz dizi ve reklam filmi rolleri bir kenara bırakılırsa ilk çıkışını, 1991 yılı yapımı 'thelma&louise' filminde, geena davis'in hayat verdiği karakteri baştan çıkaran kovboy kılıklı otostopçu rolüyle yapmıştır ..
  - 1997 yılı yapımı 'tibet'te yedi yıl' filmi yüzünden bir süre çin'e girişi yasaklanmıştır ..
  - önemli bir filmdeki ilk başrolü 1994 yılı yapımı 'vampirle görüşme' filmindedir ..
  - aslına bakılırsa ilk önemli rolü, 1988 yılı yapımı 'the dark side of the sun' filmidir .. film, iç savaş öncesi yugoslavya'da 1988 yazında çekilmiş ama filmin montajı tam bitmek üzereyken iç savaş patlamış ve görüntü kayıtları kaybolmuştur .. 1996 yılında, beş yıllık araştırmayı takiben kayıtlar tesadüfen bulunmuş ve yapımcı andjelo arandjelovic'e teslim edilmiştir .. brad pitt'e 7 haftalık çekim süresinin her haftası için $ 1.523 (usd) ödenmiştir ..
  - brad pitt, 'thelma&louise' filmindeki rolün teklif edildiği 3. oyuncudur .. ilk oyuncu william baldwin'dir ve 1991 yılı yapımı 'alev kapanı' filmine katılımını gerekçe göstererek rolü geri çevirmiştir ..
  - missouri üniversitesi gazetecilik bölümü'ndeki eğitimini yarıda bırakmıştır ..
  - 1999 yılı yapımı 'matrix' filminde 'neo' rolü için düşünülen oyunculardan biridir ..
  - dişleri tamamiyle kaplamadır ..
  - eski eşi jennifer aniston ile yaptığı düğüne yaklaşık $ 1.000.000 (usd) harcamıştır ..
  - toyota'nın altis modeli için çekilen ve yalnızca asya ülkelerinde gösterilen bir reklam filminde rol almıştır .. reklamın gösterimini takiben toyota, bahsi geçen modeliyle, binek araç pazarının yaklaşık %32'lik payını kapmıştır ..
  - 'achilles' (aşil) rolüyle izleyicinin karşısına çıktığı 2004 yılı yapımı 'truva' filminin çekimleri sırasında gerçekten de aşil tendonu yırtılmıştır .. bahsi geçen sakatlığı sebebiyle 'ocean's 12' filminin çekimleri gecikmeli başlamıştır ..
  - bir shania twain parçası olan 'that don't impress me much'ta ismi geçmektedir ..
  - 'lock, stock and two smoking barrels' (ateşten kalbe, akıldan dumana) filmini izledikten sonra guy ritchie ile temas kurmuş ve bir sonraki filminde rol almak istediğini söylemiştir .. pitt, ingiliz aksanını fazla ilerletemediği için guy ritchie, bir sonraki filmi olan 2000 yılı yapımı 'snatch'te ona, çingene bir boksörü canlandırdığı 'mickey the one punch pikey' rolünü vermiştir ..
  - lisedeki lakabı 'pitt-bull brad'dir ..
  - sahibi olduğu tüm gitarlar 'taylor' markadır ..
  - 1995 yılı 'yedi' (seven) filminin çekimlerinde kolunu gerçekten kırmıştır ve çekimlerin ilerleyebilmesi için senaryoya karakterinin koluyla ilgili sakatlık eklenmiştir ..
  - fransızca'yı aksansız konuşabilmektedir ..
  - vejeteryandır ..
197 entry daha
hesabın var mı? giriş yap