şükela:  tümü | bugün
 • covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

  bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

  bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

  edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

  edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
 • 2 entry daha
  • mükemmel bir düşünce. elimizden gelen tüm desteği sağlayalım bu kahraman emekçilerimize.

   edit:

   çaylak olan @youre a lizard harrey nickli yazar adayının ricası üzerine mesajını aynen entry olarak giriyorum. elçiye zeval olmaz. belki yararlanmak isteyen bir sağlık çalışanı olur.

   "merhaba. maalesef entry giremiyorum ama ihtiyaci olan/ilgisi olan saglik calisanlari cocuklarina online ingilizce ders vermek istiyorum speaking uzerine. basliga yazma sansiniz var mi bunu?"

   @reinermarierilke nickli çaylak kardeşimizin mesajını aynen kopyalıyorum;

   "işe yaraması dileğiyle sağlık emekçilerimizin ilk, orta sınıf veya lisede sınava hazırlanan öğrencilerine matematik fen türkçe derslerinde takıldıkları sorulara yardımcı olabilirim. sağlıklı günler."

   @letthehatersbark nickli yazar adayının mesajını aynen yayınlıyorum.

   "ben de bu zor zamanda evimde boş boş oturmaktansa bir işe yaramak ve bunu hissetmek istiyorum. online şekilde değerli sağlık çalışanlarımızın 6-12 yaş grubu içersindeki çocuklarının derslerinde yardımcı olabilir ve ingilizce çalıştırabilirim. eğer ders konusunda bir ihtiyaçları yoksa bile kendileri dinlenirken çocuklarını sohbet ederek, çizgi filmlerden konuşup oyun oynarak oyalayabilirim."

   @derin kuyu ve koca topcu nickli çaylak arkadaşın mesajını aynen kopyalıyorum

   "merhaba haseki eğitim ve araştırma hastanesi için yoğun bakımdan yazan bir arkadaş vardı (@gereksiz kasan adam) yarın sabah snowy marketten sipariş gelecek takip edip alırlarsa sevinirim"

   @derin kuyu ve koca topcu nickli çaylak dostumuzun mesaj güncellemesi var aynen iletiyorum.

   "poşetleri danişmaya bıraktı market iletebilir misiniz bunu da"
  381 entry daha