şükela:  tümü | bugün
 • covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

  bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

  bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

  edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

  edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
 • 3 entry daha
  • takdir edilesi bir adım.

   eşim ve ben sağlıkçıyız bir nöbette en az 20şer farklı covid-19 pozitif hasta ile temasımız olmuştur. işimiz bu diyerek dert etmeden yapmaya özen gösteriyoruz. fakat farkli bir hissiyat var.
   bugünlere kadar sayısını bilemeyeceğim kadar (taburculuk sonrası) teşekkür etmek için bir şeyler hediye eden veya teşekkür mektubu yazan hastalar oldu. bu normalleşmişti bizler için, ihtiyacı olan baska bir hastaya veriyorduk geri çeviremediğimiz hediyeyi.

   ama pandemi nöbetlerinde gelen en ufak bir ikram duygulandırıyor bizi...tabi ayni sekilde iş arkadaşlarımızı da olmulu etkiliyor. cidden güç veriyor.
   özet; hastanelerde çalışan personelin hiç birini ayırt etmeden hatırlayın, özellikle herkes evinde iken nöbet tutanları... bazen içecek su almaya gidemiyorsun, su getirseler moral oluyor.
  381 entry daha