şükela:  tümü | bugün
 • covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

  bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

  bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

  edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

  edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
 • 9 entry daha
  • 8 senedir özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. mental ve fiziksel olarak çok zorlandığım, tükendiğim günler çok olmuştu ama bu sefer başka, bambaşka. şahit olduğum şeylerin yanında, elle tutulur gözle görülür şekilde düşmanımız olan bir hastalığın biz onu tedavi etmeye çalışırken bize bulaş olasılığının bu denli yüksek olması… korkunç bir anksiyeteye sebep oluyor. önceleri hepatit yahut hiv bizi çok korkuturdu ancak bu virüs onlara rahmet okuttu, onlar bu kadar sinsi değil, korkutucu değil…

   tüm bu yorgunluğun, sinir harbinin, korkunun içerisinde böyle güzel girişimler görmek insana “yalnız değilim” hissini öyle bir veriyor ki. üstüme bir battaniye örtüp elime bir kupa sıcacık kahve vermiş gibi oldun sözlük. sağ ol. bunu yaptığın için ben de sana teşekkür ederim.
  374 entry daha