şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
 • eşref bitlis, gerçekliğinden şahsen emin olduğum iddiaya göre zamanında bulaştığı kirli işleri öğrenmesi üzerine yanından uzaklaştırmış olduğu binbaşı cem ersever' e, aklanması vaadiyle öldürtülmüş komutandır. sonrasında cem ersever'e(alt taşeron) siparişi veren ekip(taşeron) sözünde durmamış, cem ersever ortalıkta konuşmaya başlayınca mevkiidaşları(başka alt taşeronlar) tarafından, suikast talimatı veren ekipçe infaz ettirmişlerdir. bu taşeron silsilesinin işvereni abd, planlayıcısı ise cia' dir. plan çekiç güç karargahında, ileride tansu çiller başbakan yapıldıktan sonra abd adana konsolosu olacak olan elizabeth shelton'un da katılımıyla yapılmış. ersever cinayeti tetikçisi ise abdullah çatlı imiş.

  ben artık turgut özal' ın eceliyle öldüğüne inanmıyorum.

  24 ocak 1993 uğur mumcu
  17 şubat 1993 eşref bitlis
  17 nisan 1993 turgut özal

  ...ve bunun gibi bir çoğu, azıcık dahi engel olarak görüldüklerinde yok edildiler. engel olunan şey abd' nin kürt politikası idi ve abd her türlü engeli bir şekilde aşarak kuzey ırak'ta abd maşası bir kürt devleti kurulması sürecinde artık son düzlükte...

  eşref bitlis' in yakın ekibinden olduğu söylenen

  jandarma tuğgeneral bahtiyar aydın 22 ekim 1993' te - pkk tarafından kanasla uzun mesafeden
  jandarma albay kazım çillioğlu 3 şubat 1994' te - intihar
  jandarma albay rıdvan özden 15 eylül 1995' te - pkk ile çatışma (kitapta bu tarih verilmişse de diğer kaynaklarda 14 ağustos 1995 olarak belirtilmekte.)

  öldürülmüşler ve bu ölümlerin de açıklamaların aksine abd-derin devlet kaynaklı olduğu iddia edilmektedir.

  kaynak: adnan akfırat, eşref bitlis suikasti, kaynak yayınları, 1997

  not: yanlış anlamaya sebep olmamak açısından: turgut özal, eşref bitlis'in kendisine verdiği çekiç güce ilişkin raporları abd'ye bizzat ispiyonlayan kişidir, belki de bu suikast sürecini hızlandırmıştır bilerek veya bilmeyerek. ancak turgut özal da başka bir sebepten, belki de sırf tansu çiller başbakan olsun diye öldürülmüştür.
  ---
  bir yıl sonra, gelişmeler nedeniyle ekleme: turgut özal' ın eceliyle ölmediğini ailesi dışından birisi ilk defa dillendirmiştir. aynı kişi, eşref bitlis, uğur mumcu ve turgut özal' ın aynı sebeple öldürüldüklerini bana mantıklı gelen bir şekilde ifade etmiştir. bu komplo teorimin mantıklı ve gerçekçi olmasına sevinemeyeceğim zira bunu gerçekliği türkiye'nin ne durumda olduğunun tespitidir. türkiye'yi kim yönetiyor?

  http://www.yenisafak.com.tr/…09.02.2008&c=1&i=98666
  http://w9.gazetevatan.com/…rdetay.asp?newsid=161150
  (bkz: bülent orakoğlu)
74 entry daha