şükela:  tümü | bugün
 • covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

  bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

  bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

  edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

  edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
 • 209 entry daha
  • üst not: 0 850 532 66 76 sadece sağlık çalışanları için oluşturulmuş bir hat, yakınları için değil.

   ruhsad uygulaması hem çalışanlar hem yakınları için.
   ---

   sağlık çalışanları için ruhsal olarak oldukça zorlayıcı olan bu süreçte, türkiye psikiyatri derneği'nin 7/24 ulaşılabilen bir ruhsal destek hattı var, numarası 0 850 532 66 76. benim de dahil olduğum gönüllü psikiyatristler telefonun diğer ucunda oluyor. tüm sağlık çalışanları arayabilir.

   ayrıca ruhsad online terapi hattı var. sağlık çalışanlarına ve yakınlarına destek veriyor. telefonunuza uygulamayı indirip erişim sağlıyorsunuz. ios'ta ruhsad, android'de ruh sağlığı destek sistemi diye bulunabilir.
  173 entry daha