şükela:  tümü | bugün
1558 entry daha
 • her yeni apple ürününde kendimi tanıtmak istemiyorum. bilen bilir işte. kendimce bilgilerimi vereyim.

  şimdi anladığımız kadarı ile arkası cam ekranı retina 4.7. yani kasa iphone 8 ile aynı. güzel. bu kasanın daha gideri var bir süre..

  a13 bionic chip kullanıyor ki bu şu an apple'ın en üst model telefonlarının kullandığı işlemci. bu da harika bir detay.

  12 mp geniş açı kamerası var. gayet yeterli olmuş. fiyat performans düşününce başarılı. (kamera detaylarına girmiyorum zira son kullanıcı zaten bu detaylara takılıyorsa gider inceler)

  güncellenmiş wi-fi filan mevcut bu cihazda da. (merak edenler iphone 11 pro lansmanı izleyebilirler)

  bunlar dışında ekran kalitesi vs. iphone 8 ile aynı.

  şimdi yorumlayacak olursak,

  apple elindeki 8 stokları biterken, aynı iphone 5 zamanı yaptığı gibi bir parti de bunlardan satmak istedi. zira özellikle bizim gibi ülkelerde son çıkan iphone modelleri alınamaz hale gelmeye başladı.

  a13 bionic chip ile olabilecek en son model işlemciye geçtiği için cihaz en az ama en az 5 yıl güncelleme alacak demektir bu. hatta apple'ın son dönemlerde tutumuna bakacak olursak bu süre uzayacaktır.

  64 gb 5300 tl fiyat ile pazara girdi. bu oldukça iyi bir fiyat. özellikle 6s ve öncesi iphone kullanıcıları için düşünülebilir bir cihaz olmuş. misal ben, apple ile yaşıyorum ancak 6s kullanmaya devam ediyor ve yeni modellere o paraları vermek istemiyordum. sadece aynı tecrübeyi daha ucuza almak istiyordum. bu nedenle yüksek ihtimalle düşüneceğim bir cihaz oldu.

  bunun plus versiyonu olsa çok daha iyi olurdu. mesela 6.499 tl yapıp (499 dolar onlar için) bir plus modeli olsaydı pazarda güzel bir yer edinebilirdi ancak apple uygun görmemiş.

  apple ekosisteminden kopmak istemeyen ancak yeni iphone'ları aşırı pahalı bulan ve fırsat bekleyenler için oldukça güzel bir model oldu bu. dediğim gibi 7 ve üzeri sıkıntısız çalışan bir telefonunuz varsa güncellemeniz gereken model iphone 11 ve üzeridir. ancak 6s ve altı bir cihaz kullanıyorsanız gayet fiyat performans canavarı olacağına inandığım bu modeli rahatlıkla alabilirsiniz.

  daha fazla detay ve bilgi isterseniz mesaj kutum her zaman açık. her apple ürününde olduğu gibi buraya da belirtmek istedim. seve seve yardımcı olurum konu apple ise :)

  edit: 4-5 mesaj geldi bile :) böyle nazik yazan insanlarla tüm bilgimi paylaşmayı çok seviyorum. konu apple ise gerçekten benim için bir keyif * daha önce de sözlükte çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım apple konusunda ancak net bir tavsiye istemeyin lütfen. yani bunu mu alayın şunu mu alayım sorusuna cevabı ben veremem. ben size özellikleri söylerim, elimden geldiğince cevaplarım. son kararı kendiniz vermelisiniz.

  edit: arkadaşlar bol mesaj geliyor, hepsine cevap vermeye çalışacağım. biraz gecikebilir sadece şimdiden özür.
271 entry daha