şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • malesef eğitim videoları ile robotik kursları ile olacak bir iş değil. bu iş sevda işi seversen öğreniyorsun, iyi yerlere geliyorsun.

    sevmezsen yapamıyorsun zaten. düşünüldüğü kadar personel açığı da zaten yok. uzmanlaşmış kişilere sektörde çok ihtiyaç var, o da min 5 10 yıllık tecrübe gerektiren, özel uzmanlık konuları içeren konular. bu uzmanlık konularını öğretecek eğitmen zaten çok zor bulunuyor, çoğu eğitmen her alanı sadece başlangıç seviyesinde biliyor. o başlangıç seviyesindeki konularla sektörde asgari ücrete iş bulamazsınız. eğitmenlerin çoğuna gerçek hayattan bir proje verin, o proje bitmez. bitse de her yeri patlak olur.

    şu an yapılacak en en güzel şey yazılımcı çıkartmaktan çok desteklenebildiği kadar startup'lar desteklenmeli. teknoparklar 10 milyon tl geliri olan şirketlerle dolu, onları bir kovun. 3 5 bin tl daha az kira vermek, personelinin 2bin tl sigortasını ödememek için teknoparkı işgal etmiş durumdalar. ve sayıları gerçek startuplardan, gerçekten paraya ihtiyaç duyan genç girişimcilerden çok daha fazla.

    edit:
    eleştiri olsun diye yazmadım yorumumu yazdım. böyle şeyleri destekleyelim, para ve odağımız inşaatlara gideceğine böyle şeylere gitsin.
575 entry daha