şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
 • 01:30 da bizim tedavimizi anlatıp sonra bazı uzmanlara göre bunun uzun vadede daha büyük zararlar verebileceğini falan söylüyorlar. sıtma ilacından bahsediyorlar sanırım. bunun bir gerçekliği var mı acaba?

  edit: video'da değinilenler;
  1. diğer ülkelerden farklı bir protokol uyguluyoruz. uzun oksijen terapileri veriyoruz.
  2. sıkça televizyonlarda adı geçen iki ilacın kullanımından bahsediyor.
  3. 40 yaşında ve öncesinde hiçbir rahatsızlığı olmayan bir hastadan bahsediyorlar. kanını vücudun dışına çıkarıp oksijen yükleyip geri veriyorlarmış. muhtemelen ciğer fonksiyonu yetmediği için daha fazla oksijen yüklemesini böyle yapıyoruz.
  4. yoğun bakımda çalışmanın zorluklarından bahsediyor.
  5. yoğun bakım durumunun gayet yeterli olduğunu söylüyor. ilaç ve malzeme eksikliği olmadığını ve us ten daha iyi durumda olduğumuzu belirtiyor.
  6. hastalanıp geri dönen sağlık çalışanlarından bahsediyorlar.

  edit 2: '@yarim saat dusundum' isimli yazarın mesajını faydalı olabileceği düşüncesiyle ekleyeyim:
  "merhaba. bahsedilen ilac klorokin. sitma ilaci. uzun sureli kullanimlarda ozellikle gozde retina tabakasinda birikmesi ve buna bagli yan etkiler soz konusu olabiliyor ama hem uzun sure kullanim gerekiyor hem de her hastada mutlaka goruluyor diye bi sey yok. su an icin dusunuldugunde ilaci kullanmak mantikli.
  kani vucuttan cikarip oksijenlendirip veren cihaz ecmo cihazi. pahali, hastaya uygulamasi ileri uzmanlik ve birden cok bransi gerektiren bi cihaz. bu tip akciger rahatsizliklarinda etkili olabiliyor."
126 entry daha