şükela:  tümü | bugün
76 entry daha
 • şu anda istanbulda başka bir eğitim araştırmada acil tıp asistanı olarak çalışıyorum. cerrahpaşa mezunu bir hekim olarak bu konuda söylemek istediğim şeyler var.

  ilk olarak bu sağlık sisteminin mükemmel olmasından kaynaklı bir durum değil, ya da akpartinin sonsuz desteğinden... neredeyse her bir cerrahpaşa personelinin, hocasının, öğrencisinin 2018 yılındaki ayrılma olaylarında bedduasını almış bir yönetimdir akp iktidarı.

  ben asıl başarısının sağlık bakanlığına bağlı olmayan bir üniversite hastanesi olarak varlığını sürdürmesinde saklı olduğunu düşünüyorum.
  haberde konuşan yalım hocanın, hastane genelinde enfeksiyonla ilgilenen ilker hocanın ve diğer ismini sayamadığım hoca ve personelin bu konuda insanüstü bir çabası var. üzülerek söylüyorum ki şu anda çalıştığım istanbul'daki eğitim araştırma hastanesinde pandemi yönetimi çok eksik durumda. abartmadan ya da hafife almadan söylüyorum, çok kötü.
  o yüzden ilk olarak bu videodaki standardı türkiye genelinde böyleymiş gibi düşünmemek gerekir.
  ikincisi de cerrahpaşanın hükümet ten aldığı (!) sonsuz destekle alakası yok. aksine bakanlığa bağlamak için ya da arazisine el koymak için yukarıdan çok fazla baskı yapıldı. biraz google
  yapıp eski haberlere bi bakabilirsiniz.

  son olarak cerrahpaşa ve çapa ak partiden önce de vardı, chp den önce de. siyasetten bağımsız olarak bilimi önde tutan ve beni bu şekilde eğiten bütün hocalarımın ve hastaları için canla başla çabalayan çalışma arkadaşlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. gücümüz bol olsun, evde kalın türkiye!
68 entry daha