şükela:  tümü | bugün
  • link

    bekçi kesinlikle profesyonel davranmıyor. zaten diğer bekçinin sakin kalıp, araya girmeye çalışmasından silahını kullanan bekçinin kontrolünü kaybettiği de açık. kullandığı dilden hareketlere kadar karşılıklı sokak kavgasına dönüşmüş iş. karşıdaki kişinin sabıkalı birisi olması bu gerçeği değiştirmez.

    ağzına mermi verdiği silahın kabzasıyla elemanın başına vurması ise olayın en sıkıntılı tarafı. yani o silah patlayıp oradan geçen alakasız birisine de isabet edebilirdi. arabada şüpheli kişiler gördüysen eğer; plaka belli, çağırırsın polisi 2 dakikaya olay yerine gelirler.

    el fotografo de mauthausen filminin girişinde bir sahne vardır. nazi toplama kampına götürülen mahkumlar girişte çavuş yapılan diğer mahkumlar tarafından dayağa maruz kalırlar. orada bir cümle geçer, "sıradan bir mahkuma cop verirseniz kendisini gardiyan zanneder" diye. bekçiler meselesinde de durum buymuş gibime geliyor. eğitim-kültür seviyesi çok düşük insanları üç aylık bir sürecin ardından devlet adına silahlandırırsanız kendilerini polis zannedebilirler. bu duruma kesinlikle bir sınırlama getirilmeli.
611 entry daha